ZaPOZnanie z miastem #3: Poznajcie Fyrtle Łazarz, Jeżyce i Wilda

ZaPOZnanie z miastem #3: Poznajcie Fyrtle Łazarz, Jeżyce i Wilda

2 lutego 2023, Czwartek

Schron

Stanisława Taczaka 10, Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Trzecie spotkanie z cyklu ZaPOZnanie z miastem to wycieczka po lubianych i coraz bardziej popularnych dzielnicach Poznania! Zapraszamy razem z @poznanska_kamienica 💙
Tym razem poznamy historię trzech części miasta, które zachwycają architekturą, a jeszcze pod koniec XIX wieku były wsiami.
O swoich fyrtlach opowiedzą Wam przewodnicy PTTK. Ola Nyka, autorka profilu na Instagramie @wildeckie_fiksmantyta, zabierze nas na spacer po Wildzie. Zbyszek Zachariasik, który prowadzi na Facebooku “Klatki schodowe warte Poznania” weźmie na warsztat Jeżyce, a Joanna Lip @poznanska_kamienica opowie o Łazarzu.
Oprócz historii i ciekawostek dowiecie się z jakich książek korzystają przewodnicy zgłębiając historię najbliższej okolicy 🙂
Widzimy się w czwartek 2 lutego, o godzinie 19:00.
Klub Schron. Wejście od Kościuszki 68.
Poznańska Kamienica:
Mam na imię Asia i jestem przewodniczką miejską po Poznaniu. Należę do Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego. Od ponad 2 lat prowadzę na Instagramie profil @poznanska_kamienica, na którym przybliżam historię stolicy Wielkopolski oraz zachęcam do odwiedzania nieoczywistych zakamarków miasta.
Wstęp na spotkanie jest darmowy!
Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →