Miles Kane Wiadomo już, kto wystąpi na tegorocznym Cavatina Guitar Festival

Wiadomo już, kto wystąpi na tegorocznym Cavatina Guitar Festival

Obserwuj nas na instagramie:

Organizatorzy Cavatina Guitar Festival w Bielsku-Białej ogłosili pełen skład wykonawców i tematy paneli dyskusyjnych oraz wywiadów na scenie Guitar City. Impreza odbędzie się w dniach 15-19 maja 2024. 

5 dni, 3 sceny, 50 artystów

Cavatina Guitar Festival zgromadzi w tym roku w jednym miejscu świetnych gitarzystów i zapewni publiczności nie tylko ekscytujące koncerty, ale i eksperckie panele oraz spotkania z muzykami. Podczas 5-dniowego wydarzenia na 3 scenach zagra 50 artystów. Będą to zarówno uznane gwiazdy na skalę światową, jak i wschodzące talenty. Różnorodność będzie także na polu gatunkowym, rozciągając się od niezależnych artystów i songwriterów, po artystów jazzowych, bluesowych, soulowych, a wreszcie popowych i rockowych.

Cavatina Guitar Festival

Miles Kane i Fink na Cavatina Guitar Festival

Festiwal odbywa się pod szyldem, brzmień gitarowych, więc zaprezentuje różnorodne brzmienia tego instrumentu. Głównymi gwiazdami Cavatina Guitar Festival są przede wszystkim Miles Kane i Fink. Pierwszy to uznany brytyjski wokalista i gitarzysta, najbardziej znany chyba z zespołu Last Shadow Puppets, którym zarządza wraz z Alexem Turnerem z Arctic Monkeys. Niegdyś był także liderem zespołu The Rascals, a w ostatnim czasie nagrał sporo solowych albumów. Fink to natomiast twórca mieszający gatunki – również bazujący na gitarze, ale mieszający brzmienia folkowe, bluesowe, trip-hopowe i elektroniczne. Ma na koncie współpracę z m.in. z Amy Winehouse oraz z Johnem Legendem, Banks i Professorem Greenem.

Cavatina Guitar Festival

Mocny polski skład

Cavatina Guitar Festival to też polscy artyści: Zalewski, Skubas czy Bartek Królik, którzy obok zagranicznych gwiazd wystąpią na scenie Cavatina Hall. Warto odwiedzić też Guitar City i intymną scenę kameralną. Zagrają tam Dawid Tyszkowski, obiecujący talent sceny alternatywnej i Niemoc, która zabierze nas w podróż przez new wave, shoegaze i post-punk z ich unikatową mieszanką syntezatorów i gitarowych motywów. Będą także wyróżniona Paszportem Polityki Misia Furtak, Oysterboy, z lo-fi indie i oceanem gitar, Paweł Leszoski, znany jako Leski, Kathia, Agata Karczewska, Izzy & The Black Trees oraz legendarny zespół SBB. Ponadto, scenę Guitar City uświetnią swoją obecnością: PKS Trio, The Saturday Tea, Jackobrango, Runforrest, VHS oraz The Unrest.

Cavatina Guitar Festival

Dyskusje i panele o muzyce

Podczas Cavatina Guitar Festival odbędą się też intensywne dyskusje o muzyce. Na przykład Męskie Granie od kuchni, czy debata na temat kondycji muzyki gitarowej w Polsce czy spotkanie z przedstawiciele wytwórni FONOBO i menedżerami młodych talentów, którzy przedyskutują przyszłość gitary w obliczu popularności hip-hopu w Polsce. Kinga Głyk podzieli się swoimi doświadczeniami z międzynarodowych scen, a Tomasz Ziętek wraz z Izzy And The Black Trees opowie o wyzwaniach dla rock’n’rolla w erze mediów społecznościowych.Skubas, znany z emocjonalnego przekazu i poetyckich tekstów, poruszy temat znaczenia słowa w muzyce w nowoczesnym, cyfrowym świecie. Natomiast Marcin Patrzałek zastanowią się nad obecną pozycją muzyki gitarowej w Polsce, rozważając jej potencjał do zdobywania popularności wśród szerokiej publiczności.

Cavatina Guitar Festival

Organizatorzy Cavatina Guitar Festival w Bielsku-Białej ogłosili pełen skład wykonawców i tematy paneli dyskusyjnych oraz wywiadów na scenie Guitar City. Impreza odbędzie się w dniach 15-19 maja 2024.  Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →