Fink zdradza szczegóły nowego albumu. Jest też kolejny singiel – „Bloom Innocent”


06 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Brytyjski wokalista Fink zdradził datę premiery oraz tracklistę swojego nadchodzącego albumu. Album Bloom Innocent ukaże się 25 października, a w listopadzie nowego materiału będzie można posłuchać podczas dwóch koncertów w Polsce.

Coraz więcej wiemy na temat nadchodzącego albumu Finka. Jakiś czas temu artysta wypuścił pierwszy singiel – We Watch The Stars. Teraz znamy już tytuł krążka, datę premiery oraz spis utworów.

Fink – płyta Bloom Innocent

Płyta zatytułowana Bloom Innocent trafi na sklepowe półki i do serwisów streamingowych 25 października. Znajdzie się na niej 8 premierowych utworów. Tak o nowym wydawnictwie mówi sam Fink:

Gdybym był młodym artystą debiutującym w Polymer Records, powiedziano by mi, że mam nagrać kawałek poniżej trzech minut, dość „uniwersalny” dla radia. Pamiętam ile kosztowały takie kompromisy, gdy zaczynałem swą artystyczną podróż i dlatego czuję obowiązek by zaprzeczać oczekiwaniom i robić to, na co mam ochotę.

W pracy nad Bloom Innocent artyście towarzyszył jeden z najlepszych producentów świata: Flood, znany z pracy z U2 czy Depeche Mode. Nową płytę Fink oraz Flood zarejestrowali w studio w Berlinie, zaś znaczący wkład w brzmienie premierowych kawałków miał też nowy członek grupy – Tomer Moked, grający na pianinie, skrzypcach, wiolonczeli i marokańskich cymbałach.

W kontekście pracy nad nową płytą Fink wspomina czasy, gdy o albumach myślało się inaczej niż współcześnie i za wzór stawia sobie klasyczne dokonania Talk Talk, Radiohead czy Pink Floyd.

Tęsknię za takim dźwiękowym krajobrazem, za dopieszczeniem każdego detalu. Nie chodzi jednak tylko o gitarę, bas, klawisze, bębny, ale o kreowanie atmosfery. Na szczęście lata na scenie dały mi wolność, by robić, co chcę.

Posłuchajcie drugiego singla, który pojawi się na płycie. Tym razem jest to tytułowy Bloom Innocent.

Fink – Bloom Innocent, posłuchajcie singla

Fink – Bloom Innocent – tracklista

Fink - Bloom Innocent
  1. Bloom Innocent
  2. We Watch The Stars
  3. Once You Get A Taste
  4. Out Loud
  5. That’s How I See You Now
  6. I Just Want A Yes
  7. Rocking Chair
  8. My Love’s Already There

Fink w Polsce – bilety

Krótko po premierze albumu, premierowego materiału będzie można posłuchać podczas dwóch koncertów artysty w Polsce. Fink zagra 6 listopada w gdańskim Starym Maneżu oraz 8 listopada w Warszawie w Palladium. Bilety na oba występy są wciąż dostępne w sprzedaży na stronie Biletomat.pl.

fink w polsce

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Fink - All Give Tour - Gdańsk, Warszawa

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.