fot. Jarosław Niemczak / mat. teatru

Na co do teatru w Warszawie? 5 spektakli, które warto zobaczyć

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli zastanawiasz się, na co do teatru w Warszawie najlepiej się wybrać, to te sztuki naprawdę warto zobaczyć. 

Spektakle, które warto zobaczyć

Spektakularna scenografia, gra aktorska na najwyższym poziomie, ciekawi bohaterowie i wciągająca fabuła. Każdy z tych spektakli ma w sobie „to coś”, przez co trudno oderwać wzrok od sceny nawet na sekundę. Dlatego jeśli zastanawiasz się, na co do teatru w Warszawie najlepiej się wybrać, to te sztuki naprawdę warto zobaczyć. 

Sprawdźcie, na co warto się wybrać w najbliższym czasie w Warszawie.

Teatry – na co warto się wybrać w Warszawie?

Edukując Ritę

Teatr 6. piętro

Maria Dębska i Mirosław Baka w rolach głównych i kultowy tekst Willy’ego Russella – to musiało się udać! Historia młodej fryzjerki Rity, która zapisuje się na wykłady na Uniwersytecie Otwartym, zachwyciła publiczność na całym świecie. Zajęcia, na które wybiera się Rita, prowadzi wybitny, choć mający swoje słabości, profesor. Mimo że już na początku znajomości pojawia się między nimi konflikt, to z czasem wykładowcę zaczyna fascynować jej podejście do życia. Spektakl Edukując Ritę równoważy humor i tragedię, jest poruszająca i zabawna jednocześnie, dzięki czemu pozostawia widza z dającą nadzieję refleksją.

Edukując Ritę
fot. Jarosław Niemczak / mat. teatru

MY WAY – monolog Krystyny Jandy

Teatr Polonia

Jak tylko My Way pojawiło się na scenie Teatru Polonia, publiczność oszalała na jego punkcie. I chociaż premiera odbyła się pod koniec 2022 roku, to monodram Krystyny Jandy dalej przyciąga tłumy, a jak tylko pojawią się bilety, sala szybko wypełnia się po brzegi. Podczas spektaklu legenda polskiej sceny teatralnej snuje nostalgiczną opowieść o swojej drodze. Nie tylko tej artystycznej, ale też prywatnej. Z typowymi dla niej anegdotami pełnymi błyskotliwego poczucia humoru, dystansu do siebie i szczerości, świętuje 70. urodziny, utrzymując uwagę widzów do ostatnich minut.

My Way
fot. Katarzyna Kural-Sadowska / mat. teatru

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Och-Teatr

Trudno by było ocenić ten spektakl, bo zdecydowanie wychodzi poza skalę. Niektórzy widzowie twierdzą nawet, że spektakl Stowarzyszenie Umarłych Poetów jest lepszy niż film! Publiczność nie tylko może cieszyć się świetnie poprowadzoną historią, ale też bliższego kontaktu z aktorami. A obsada jest znakomita. W charyzmatycznego nauczyciela, który inspiruje uczniów do założenia tajnego klubu poezji wciela się Wojciech Malajkat. Natomiast role chłopców uczęszczających do elitarnej szkoły odgrywają m.in. Jędrzej Hycnar, Jakub Sasak czy Radomir Rospondek.

Stowarzyszenie umarłych poetów
fot. Robert Jaworski / mat. teatru

Ojciec

Teatr Ateneum

Na ten spektakl lepiej wziąć ze sobą chusteczki. Łzy będą kapały nawet najtwardszym widzom. Bo Ojciec to wzruszająca i autentyczna sztuka o starości i chorobie. Tytułowy bohater to osiemdziesięciolatek (Marian Opania) z coraz większymi problemami z pamięcią. Wobec tego jego córka (Magdalena Schejbal) postanawia się nim zaopiekować. Postęp choroby jest nieubłagany. Jednak prawdziwym wyzwaniem okazują się rodzinne relacje i brak wzajemnego zrozumienia.

Ojciec
fot. Krzysztof Bieliński / mat. teatru

Wstyd

Teatr Współczesny

Iza Kuna, Jacek Braciak, Agnieszka Suchora i Mariusz Jukus. Tak znakomita obsada aktorska w połączeniu z przewrotnym, mocnym i emocjonalnym scenariuszem Marka Modzelewskiego sprawia, że wstyd nie zobaczyć tego spektaklu. A na scenie jest naprawdę intensywnie, bo bohaterowie, dwie rodziny pochodzące z zupełnie innych światów, znajdą się w epicentrum weselnego skandalu. Sztukę publiczność ocenia bardzo wysoko, więc nic dziwnego, że w 2022 roku w oparciu o tekst powstał wielokrotnie nagradzany kinowy hit Teściowie.

Wstyd
fot. Magda Hueckel / mat. teatru

Bilety na wszystkie spektakle znajdziesz na portalu kicket.

Jeśli zastanawiasz się, na co do teatru w Warszawie najlepiej się wybrać, to te sztuki naprawdę warto zobaczyć.  Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Spektakle, które warto zobaczyć Spektakularna scenografia, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →