fot. Krzysztof Bieliński

Sprawdźcie propozycje spektakli teatralnych, na które warto się wybrać w Warszawie

Podziel się newsem:

Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 różnych wydarzeń teatralnych w Warszawie – poniżej znajdą coś dla siebie fani komedii, spektakli improwizowanych oraz odrobinę poważniejszej formy teatralnej, jaką jest tragikomedia.

Teatry po długiej przerwie zdecydowanie stęskniły się za widzami – ich repertuary powoli gęstnieją od coraz nowszych propozycji spektakli i innych wydarzeń kulturalnych. Gdy bilety się wyprzedają, momentalnie pojawiają się nowe terminy lub propozycje wydarzeń. Warto pamiętać jednak o tym, że widownia teatralna może być zapełniona tylko do 50% miejsc, więc jeśli zależy Wam, żeby wybrać się do teatru w konkretnym terminie, warto pośpieszyć się z zakupem biletów.

Sprawdźcie, na co warto się wybrać w najbliższym czasie w Warszawie.

Teatry – na co warto się wybrać w Warszawie?

26 lutego – KLANCYK: 7 łatwych utworów – Klub Komediowy

weekend w teatrze klub komediowy

Gdy słyszycie „Klub Komediowy”, to pewnie myślicie “improwizacja”. I słusznie! KLANCYK: 7 łatwych utworów to spektakl, który składa się ze scen dwuosobowych. Inspiracją dla każdej z tych scen jest fragment utworu muzycznego zaproponowanego przez jednego z widzów (wygrywa ta propozycja, która wykrzyczana jest najgłośniej). Klancyk jest jedną z najpopularniejszych grup impro w całej Polsce, dlatego chociaż nie wiemy, co wydarzy się na scenie, to nie mamy wątpliwości, że będziecie się świetnie bawić podczas spektaklu.

Godzina: 21:30
Obsada: grupa Klancyk
Bilety: 30-40 zł, kup na ewejsciowki.pl

20, 21 marca, 22, 23 kwietnia, 13, 14 maja i 18,19 czerwca – Same plusy – Garnizon Sztuki

weekend w teatrze same plusy

Komedia jest dobra na wszystko, a w szczególności taka. Same plusy to przede wszystkim znakomita obsada oraz ciekawa historia. Zuza to współczesna polska Bridget Jones, której nic się nie udaje. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, a jej życie osobiste pozostawia wiele do życzenia. Na dodatek zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który znika bez śladu. Ile nieszczęść może spotkać jedna osobę i czy ta historia skończy się dobrze? Wybierzcie się na spektakl i przekonajcie się sami.

Godzina: 20 marca – 20:00, 21 marca – 18:00, 22, 23 kwietnia, 13, 14 maja,18, 19 czerwca – 19:00
Obsada: Grażyna Wolszczak, Łukasz Simlat, Michał Czarnecki, Marieta Żukowska, Gabriela Muskała
Bilety: 90-100 zł, kup na ewejsciowki.pl

26, 27 i 28 lutego – Kompleks Portnoya – Teatr WARSawy

weekend w teatrze kompleks portnoya

Kompleks Portnoya to nieco poważniejsza propozycja teatralna na nadchodzący weekend, ale tak jak to bywa przy tragikomediach, również tutaj będziecie mogli na chwilę się uśmiechnąć. Spektakl grany jest w Teatrze WARSawy od wielu lat i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Opowiada historię Alexandra Portnoya – Żyda i antysemity, który stara się odnaleźć swoją tożsamość. Jest to wielokrotnie nagradzana inscenizacja głośnej powieści Philipa Rotha, która w latach 70. stała się manifestem ówczesnego pokolenia amerykańskiego.

Godzina: 19:00
Obsada: Adam Sajnuk, Monika Mariotti, Bartosz Adamczyk , Anna Smołowik
Czas trwania: 135 minut
Bilety: 50-70 zł, kup na ewejsciowki.pl

26 i 27 lutego – 3 x Mrożek – Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana

weekend w teatrze 3 x mrożek

Jeśli nie jesteście fanami współczesnych komediowych form i wolicie teatr komediowy, ale w klasycznym wydaniu, to mamy dla Was idealną propozycję – jest to sztuka 3 x Mrożek grana w Teatrze Polskim, który w latach 80. nazywany był “domem Mrożka”. Dlaczego? Otóż pisarz wszystkie swoje sztuki przekazywał do premierowej realizacji Kazimierzowi Dejmkowi – ówczesnemu dyrektorowi teatru. Spektakl zbudowany jest z 3 jednoaktówek Mrożka: Karol, Na pełnym morzu oraz Zabawa. Podczas spektaklu czekają na Was świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji i Mrożkowskie poczucie humoru, które jest wiecznie żywe.

Godzina: 19:00
Obsada: Tomasz Brzostek, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Kwiatkowski, Dominik Łoś, Adam Biedrzycki, Paweł Krucz
Czas trwania: 165 minut
Bilety: 20-55 zł, kup ewejsciowki.pl


Idę w Tango

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wydarzenia teatralnego i nie tylko, w swoim mieście – pobierz aplikację Tango i bądź na bieżąco!

Tango – https://www.tangoapp.pl/

Tango Rytmy

Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy dla Was zestawienie 4 różnych wydarzeń teatralnych w Warszawie – poniżej znajdą coś dla siebie fani komedii, spektakli improwizowanych oraz odrobinę poważniejszej formy teatralnej, jaką jest tragikomedia. Teatry po długiej przerwie zdecydowanie stęskniły się za widzami – ich repertuary powoli gęstnieją od coraz nowszych propozycji spektakli i innych wydarzeń kulturalnych. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.