oysterboy debiutuje! Poznajcie solowy projekt wokalisty Terrific Sunday

Obserwuj nas na instagramie:

Oysterboy debiutuje pełnym nostalgii singlem tęskno. Posłuchajcie, jak brzmi nowy, 100% DIY solowy projekt wokalisty zespołu Terrific Sunday.

oysterboy – nowy alias Piotra Kołodyńskiego z Terrific Sunday

Piotr Kołodyński znany jest przede wszystkim z występów pod szyldem Terrific Sunday – poznańskiej grupy indie rockowej, której jest liderem i wokalistą. Jakiś czas temu artysta postanowił jednak, że równolegle do pracy w zespole, chce iść również własną ścieżką. Tak zrodził się jego solowy projekt oysterboy.

Piotr zapowiadał swoją twórczość pod pseudonimem oysterboy, jako połączenie indie popu, nostalgicznego dreampopu oraz vintage lo-fi. Wszystko 100% DIY. Zamysł ten potwierdza jego pierwszy, debiutancki snigiel tęskno.

oysterboy tęskno Terrific Sunday
oysterboy

oysterboy debiutuje sentymentalnym singlem tęskno

Tęskno, to – jak zresztą wskazuje tytuł – pełen melancholii kawałek stworzony na bazie fali indie rockowych gitar, które fani grupy Terrific Sunday z pewnością dobrze kojarzą i energetycznej perkusji, wygrywanej przez Artura Chołoniewskiego, na której rytmie oysterboy osadził nie mniej sentymentalny, polski tekst.

Całą tę nostalgię, zamkniętą w brzmieniu kawałka tęskno, podkreśla dodatkowo pełen wakacyjnych wspomnień teledysk. Klip został stworzony w klimacie retro, a sam oysterboy nagrał go analogową kamerą Super 8mm z lat 60. Zobaczcie efekt końcowy!

osterboy – tęskno

Zmiany, zmiany, zmiany… Terrific Sunday to teraz trio

Przejście na swoje Piotra Kołodyńskiego to nie jedyne zmiany w szeregach grupy Terrific Sunday. Na Instagramie zespół pożegnał się ostatnio ze swoim gitarzystą, Maksem Mikulskim, pisząc:

U każdego z nas ostatnie 12 miesięcy było trudnym czasem, w którym musieliśmy odnaleźć się na nowo, wymyślić się na nowo, zweryfikować swoje plany. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której wstępujemy w kolejny etap działalności zespołu w innym składzie.

Maks. Dziękujemy za wszystkie nieprzespane noce, tysiące spędzonych wspólnie godzin w sali prób, busie, na koncertach i oczywiście za dwie nagrane razem płyty. Trzymamy za Ciebie kciuki i mamy nadzieję, że będziesz realizował się na każdej płaszczyźnie na którą stąpniesz.

Terrific Sunday w Jarocinie z nowym albumem?

Członkowie Terrific Sunday poinformowali również, że ich trzeci album jest już gotowy i pracowali nad nim, jako trio. Grupa zapowiada, że pierwsze dźwięki tego materiału będą dostępne już niedługo. Być może, będziecie mieli okazję usłyszeć ich przedsmak podczas koncertu, który zespół zagra w ramach tegorocznego, legendarnego festiwalu w Jarocinie. Będzie to pierwszy raz, kiedy Terrific Sunday zaprezentują się publiczności na żywo w nowej odsłonie.

Terrific Sunday Jarocin Festiwal
Terrific Sunday na Jarocin Festiwal 2021

Terrific Sunday – Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Zespół latem wystąpi na festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Oysterboy debiutuje pełnym nostalgii singlem tęskno. Posłuchajcie, jak brzmi nowy, 100% DIY solowy projekt wokalisty zespołu Terrific Sunday. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM oysterboy – nowy alias […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →