materiały prasowe

100% DIY analogowej alternatywy. oysterboy debiutuje!


22 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Lider grupy Terrific Sunday, oysterboy, debiutuje solo! Jego EP-ka Nostalgia mnie wykończy już jest, a promuje ją tytułowy singiel.

oysterboy – solowa odsłona Piotrka Kołodyńskiego z Terrific Suday

oysterboy to zupełnie nowa siła na polskiej scenie alternatywnej. No dobra, może nie tak zupełnie. Kryjącego się pod tym pseudonimem Piotrka Kołodyńskiego możecie kojarzyć z zespołu Terrific Suday, któremu przewodzi jako wokalista i gitarzysta. Od jakiegoś czasu można go również spotykać na scenie w towarzystwie zespołu Muchy, który Piotrek wspiera koncertowo.

Zobacz również: Muchy – „Szaroróżowe”. (Foto)relacja z koncertu premierowego w poznańskiej Meskalinie

oysterboy nostalgia Mnie Wykończy
oysterboy

Rozmarzone z tęsknoty polskie indie 

oysterboy to solowe alter ego Piotrka, które zrodziło się dość niedawno, a przynajmniej niedawno miało swoją publiczną premierę. Jego karierę rozpoczął klimatyczny, wakacyjny singiel Tęskno, a w późniejszym czasie artysta podzielił się kolejnymi utworami: Dotykanie i Absolutnie nic. Każdy z nich charakteryzuje słyszalny klimat analogowych retro-brzmień, przepełnionych gitarami i syntezatorami. Całość dopełnia romantyczny wokal i przesiąknięte tęsknotą, rozmarzone teksty. Efekt? Mieszanka indie, dreampopu, bedroom popu i lo-fi, która spokojnie mogłaby konkurować z liderami tego zachodniego nurtu.

Zobacz również: oysterboy debiutuje! Poznajcie solowy projekt wokalisty Terrific Sunday

oysterboy – Tęskno, posłuchaj!

Nostalgia wykończy oysterboy’a

Trzy wspomniane single złożyły się na debiutancką EP-kę oysterboy’a zatytułowaną spójnie z muzycznym konceptem całości – Nostalgia mnie wykończy. Mini album promuje tytułowy singiel, który również zasilił jego tracklistę. Podobnie jak w przypadku poprzednich utworów, temu najnowszemu także towarzyszy analogowy, autorski teledysk, nagrany przez oysterboy’a kamerą Super8 z lat 60. DYI to kolejna charakterystyczna cecha solowego projektu Piotra Kołodyńskiego, który stoi nie tylko za muzyką, tekstami, nagraniami i produkcją swoich piosenek, ale nawet za tworzeniem klipów do nich.

oysterboy – Nostalgia mnie wykończy, posłuchaj!


oysterboy – Nostalgia mnie wykończy, posłuchaj albumu:

Lider grupy Terrific Sunday, oysterboy, debiutuje solo! Jego EP-ka Nostalgia mnie wykończy już jest, a promuje ją tytułowy singiel. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM oysterboy – solowa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →