fot. materiały prasowe

Great September z pierwszym ogłoszeniem. To serio będzie wrzesień na tłusto


13 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Great September właśnie ogłosił pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na wrześniowym festiwalu showcase’owym w Łodzi. Line-up już w początkowej fazie budzi ogromne wrażenie.

Great September – showcase w pełnym wymiarze

Covidowe czasy pokrzyżowały plany artystów, festiwalowych gigantów, ale również i mniejszych eventów, których – odżałować nie można. Showcase, który jest chyba moją ulubioną festiwalową formą, nieco przygasł podczas pandemii, lecz nic nie jest stracone. Ten gatunek muzycznych imprez powoli się odradza – mamy już za sobą pierwszą edycję trójmiejskiego SEA YOU, a we wrześniu koncertowych wyjadaczy czeka debiutancka odsłona Great September, festiwalu, za którym stoją Artur Rojek i Łukasz Minta.

Te nazwiska zarazem napawają nadzieją, jak i spokojem – na czele z nimi, wydarzenie po prostu musi się udać. Nowy festiwal showcase’owy na mapie Polski odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi. Zgodnie z zasadami i tradycją tego rodzaju eventu, koncerty artystów będą odbywać się w różnych klubach i lokalach w całym mieście, by umożliwić festiwalowiczom zarówno eksplorację muzyki i nowych brzmień, jak i nieznanych dotąd miejscówek.

Great September to festiwal showcase’owy, co oznacza bardzo wiele – w naszym przypadku występy kilkudziesięciu artystów w różnych lokalizacjach. Niektóre z nich odbywają się w tym samym czasie, ale każdy może sam ułożyć sobie plan poruszania się po festiwalu, by zobaczyć i usłyszeć to, co interesuje go najbardziej. A warto się nachodzić, bo Great September to unikalna okazja, by w małym klubie zobaczyć z bliska artystów, którzy za rok albo dwa występować będą już tylko na wielkich scenach hal i letnich festiwali.

– czytamy w informacji prasowej

Przeczytaj: Artur Rojek – OFF Festival nie wystarcza. Great September to nowy showcase na mapie Polski

Artur Rojek Great September
fot. materiały prasowe

Great September – the greatest line-up

Na pierwszy strzał idzie jedenaście nazwisk i przyznaję, że wytoczono ciężką artylerię. W line-upie Great September znaleźli się jak na razie praktycznie sami debiutanci plus parę nazwisk działających sobie w branży od dawna, lecz nie w pierwszym szeregu. Showcase zakłada poznawanie artystów, gatunków, wymianę doświadczeń i mimo tego, że znam większość z ogłoszonych nazwisk i zespołów, tak, serio przyznaję, że ten skład jest mocarny i dla większości, raczej nieznany w pełni, czy nawet i w sześćdziesięciu procentach.

Na wrześniowym festiwalu w Łodzi wystąpią: Szczyl, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Frank Leen, Jann, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Ove, Zespół Sztylety oraz Czechoslovakia.

Co sądzicie o takim składzie? Pamiętajcie przy tym – to dopiero pierwsze ogłoszenie showcase’u!

great septmeber line-up
fot. materiały prasowe

Great September – 15-17 września – Łódź – bilety

Festiwal odbędzie się w dniach 15-17 września w Łodzi. Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży od 30 marca. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Great September właśnie ogłosił pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na wrześniowym festiwalu showcase’owym w Łodzi. Line-up już w początkowej fazie budzi ogromne wrażenie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →