kadr z teledysku do utworu „Gladiator”

Jann dostał „drugą szansę” od Eurowizji! „Gladiator” powalczy w konkursie


30 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Konkurs OGAE Second Chance wyłania najlepszych uczestników spośród tych, którzy odpadli w przedbiegach Eurowizji. Uwielbiany przez polską publikę Jann ma szansę wygrać.

Jann z rzeszą wiernych fanów

Wynik polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji wzbudził niemałe zamieszanie. Wygrana Blanki z utworem Solo spotkała się z oburzeniem wielu fanów wydarzenia oraz krajowych słuchaczy. Słynna „Bejba” jest już dziś memem. I choć Blance udało się dostać do finału konkursu, do kraju wróciła z pustymi rękami i nie zapowiada się na to, by została pokochana przez krajową publikę. Inaczej jest z Jannem – 24-letnim artystą, który konkurował z Blanką podczas preselekcji z emocjonalnym utworem Gladiator. Nagrania z jego koncertów obiegają media społecznościowe, gdzie kibicuje mu rzesza wiernych fanów, a także zagraniczni słuchacze, którzy żałują, że nie mogli usłyszeć go podczas konkursu. Na TikToku filmy z jego udziałem zyskują miliony wyświetleń.

Dziś otrzymał drugą szansę. Ekspresyjny wokalista będzie reprezentował Polskę w konkursie OGAE Second Chance, organizowanym przez fanów Eurowizji.

OGAE Second Chance

Plebiscyt OGAE Second Chance organizowany jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Uczestniczą w nim wykonawcy, którym nie udało się wygrać preselekcji w swoich krajach. Jann zajął w Polsce drugie miejsce i to właśnie on pojawi się na konkursie. W poprzednich edycjach największy sukces z naszego kraju osiągnęła Margaret, wygrywając plebiscyt w 2016 roku z utworem Cool Me Down.

Artysta z Polski znów zaprezentuje na żywo swój utwór Gladiator. 24-latek ma na koncie również debiutancką EP-kę Power, którą zaprezentuje na wielu polskich festiwalach muzycznych w najbliższym sezonie. Jak rozpoczęła się kariera młodego wokalisty? Jako nastolatek przeprowadził się do Irlandii Północnej, kształcił się w Flynn Performing Arts w Newry, a także studiował wokalnie na BIMM w Londynie. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, przeczytajcie nasz wywiad z artystą.

Jann wywiad power
fot. Ola Bodnaruś

Konkurs OGAE Second Chance wyłania najlepszych uczestników spośród tych, którzy odpadli w przedbiegach Eurowizji. Uwielbiany przez polską publikę Jann ma szansę wygrać. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Jann z rzeszą wiernych fanów Wynik polskich eliminacji do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →