fot. Twitter (@Schwarzenegger)

Arnold Schwarzenegger w teledysku Kalush Orchestra, zwycięzców Eurowizji 2022


12 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Klip do piosenki Shchedryi Vechir zainspirowała gra GTA San Andreas. Ukraiński zespół nagrał go w Los Angeles. 

Koncerty dla Ukrainy

Po ogromnym sukcesie, jakim był triumf na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji, członkowie zespołu Kalush Orchestra rzucili się w wir koncertów i podróży po świecie. Ukraiński zespół hip-hopowo-folkowy zjeździł całą Europę (w sierpniu zagrali m.in. w Poznaniu), a także Amerykę Północną, zbierając przy okazji pieniądze dla Ukrainy. Potrzebę wspierania swojego kraju manifestowali także w swojej twórczości – klip do ich zwycięskiego utworu, Stefania, zadedykowany był „odważnym mieszkańcom Ukrainy, matkom broniącym swoich dzieci i wszystkim, którzy oddali życie za wolność”. Ilustrowały go ujęcia zniszczonego przez wojnę kraju.

Najpierw Szpaku, potem Arnold

O jednej głośnej współpracy Kalush Orchestra głośno było jesienią. Wtedy to ukazał się utwór Nasze domy, w którym gościnnie wystąpił Szpaku. Tym razem, nie umniejszając polskiemu raperowi, Ukraińcy zaprosili do współpracy dużo większe nazwisko. Chodzi o Arnolda Schwarzeneggera, który w październiku otworzył przed muzykami drzwi swojego pałacu w dzielnicy Pacific Palisades w Los Angeles. Jak się okazuje, aktor, celebryta, kulturysta i zaangażowany społecznie były gubernator Kalifornii nie tylko rozmawiał z członkami Kalush Orchestra o sytuacji w Ukrainie. Wziął też udział w nagraniu teledysku do piosenki Shchedryi Vechir.

Symboliczny, ale ważny występ

Wkład celebryty w klip jest symboliczny, ale trudno go nie zauważyć. Arnold najpierw pojawia się na początku, jako głos z radia zapewniający, że „każdy może mieć marzenie i je spełnić”. Później widać go na końcu, kiedy stoi pośród członków Kalush Orchestra i z austriacko-amerykańskim akcentem wypowiada ukraińską nazwę utworu. Teledysk wypełniony jest ujęciami zespołu pędzącego kabrioletami po wybetonowanym korycie rzeki Los Angeles. Jak się okazuje, mocno zainspirowany został znaną grą:

Yo, kiedy byliśmy w trasie w USA, nakręciliśmy teledysk do jednej z naszych piosenek. Nie spodziewaliśmy się, że powstanie taki spoko klip. Wcześniej pędziliśmy po tych ulicach w grze GTA San Andreas, a teraz mogliśmy stworzyć tu naszą własną interpretację szczedriwki (gatunek ukraińskiej pieśni ludowej – przyp. red.) i odwiedzić Arnolda Schwarzeneggera.

– napisał zespół na Instagramie.

Klip do piosenki Shchedryi Vechir zainspirowała gra GTA San Andreas. Ukraiński zespół nagrał go w Los Angeles.  Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Koncerty dla […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →