fot. materiały prasowe

Szpaku na nowym singlu Kalush Orchestry. Założyciel GUGU komentuje pierwszą zagraniczną współpracę


04 listopada 2022

Podziel się newsem:

Pierwsza międzynarodowa współpraca Szpaka trafiła w ręce słuchaczy. Raper wystąpił w najnowszym utworze Kalush Orchestry.

Kalush Orchestra i Szpaku na wspólnym singlu

Dziś o północy w serwisach streamingowych pojawiły się Nasze domy, czyli najnowszy utwór Kalush Orchestry. Wraz z ukraińskim zespołem wystąpił Szpaku, dla którego była to pierwsza międzynarodowa współpraca. Za produkcję utworu odpowiadają Ivan Klumenko i Anton Chilibi. Drugi z wymienionych wykonał również mix i mastering.

Zobacz: Domysły okazały się prawdą. Kalush Orchestra i Szpaku nagrali wspólny utwór

W południe na kanale Kalush Orchestry pojawił się również teledysk. Reżyserem wideo jest Andrii Lagutin.

Nasze Domy to piosenka o bólu i zmaganiach odczuwanych przez Ukraińców, z niepodważalnym przesłaniem nadziei i wiarę w zwycięstwo naszych wschodnich sąsiadów

– czytamy w informacji prasowej.

Kalush Orchestra feat. Szpaku – Nasze domy

O współpracy polskiego rapera z twórcami zza wschodniej granicy mówiło się od lipca, kiedy założyciel GUGU opublikował storiesa, w którym pokazano urywek prac nad utworem. Według wydawcy piosenka powstała w jeden dzień. Oficjalne potwierdzenie pojawiło się dopiero pod koniec października, kiedy autor Domu Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza opublikował post, w którym zdradził datę premiery. Wraz z ukazaniem się teledysku Szpaku skomentował kooperację z ukraińską grupą.

Przeczytaj także: Polscy raperzy przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. WdoWA, Liroy i inni z utworem Zanim wejdą ruscy II

Pomysł na ten utwór zrodził się w mojej głowie, gdy wyobrażałem sobie wojnę w Ukrainie. Chociaż wszyscy żyjemy teraz w strachu przed tym, co rozpętała Rosja, Bóg o nas nie zapomni, a dobro na pewno w końcu zwycięży. Na początku myślałem, że będzie to trudne ze względu na barierę językową, ale towarzyszyła nam niesamowita atmosfera i natychmiast się zrozumieliśmy

– wspomina raper.

Kilka słów o współpracy powiedział również Oleh Psiuk, lider zespołu.

Przedstawili nas sobie nasi menedżerowie, którzy od dawna są przyjaciółmi. To po prostu musiało nastąpić. Ta energia, którą czuliśmy i piosenka, którą wspólnie stworzyliśmy, odzwierciedla uczucia Ukraińców i Polaków.

Pierwsza międzynarodowa współpraca Szpaka trafiła w ręce słuchaczy. Raper wystąpił w najnowszym utworze Kalush Orchestry. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Kalush Orchestra i Szpaku […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →