kadr z klipu do utworu „Solo”

Znamy pierwszych finalistów Eurowizji 2023. Teraz czas na Blankę i jej „Solo”

Obserwuj nas na instagramie:

Pierwsi finaliści Eurowizji 2023 zostali wyjawieni. A już 11 maja reprezentantka Polski, Blanka wystąpi w drugim półfinale. Piosenkarka zaprezentuje utwór Solo.

Polska szansa na Eurowizji

9 maja odbył się pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji 2023. Do wielkiego finału, który odbędzie się 13 maja w Liverpoolu, zakwalifikowali się reprezentanci Chorwacji, Finlandii, Mołdawii, Szwajcarii, Czech, Izraela, Portugalii, Szwecji, Serbii i Norwegii. Szczególny entuzjazm wywołało wyknanie Tattoo autorstwa Loreen, artystki ze Szwecji, która wraz ze swoim utworem Euforia wygrała już konkurs Eurowizji w 2012 roku.

Już 11 maja drugi półfinał Eurowizji 2023. Wystąpi w nim reprezentantka Polski, Blanka, która zaprezentuje swój utwór Solo. Jej udział w konkursie budził w Polsce spore kontrowersje. Jednak nie ze względu na samą artystkę, a sposób, w jaki polskie jury podeszło do kwestii głosowania w krajowych eliminacjach. Pojawiały się nawet liczne petycje o anulowanie wyników i powtórzenie konkursu z innym jury lub po prostu wysłanie na Eurowizję faworyta fanów konkursu w naszym kraju, Janna. Nic takiego jednak się nie wydarzyło i to Blanka reprezentuje Polskę w półfinale Liverpoolu. Czy wystąpi także w wielkim finale? Przekonamy się 11 maja. Start półfinału o godzinie 21.

Klip do utworu Blanka – Solo

Przewidywania fanów

Jak powszechnie wiadomo, dużą część głosów w wielkim finale stanowią te otrzymane od widzów. Dlatego niezwykle ważne są wszelkie przed konkursowe rankingi i przewidywania. W tym najważniejszym, istniejącym od 16 lat międzynarodowe fankluby ze Stowarzyszenia OGAE oddają głosy na faworytów muzycznego konkursu i dzielą się wynikami przed rozpoczęciem zmagań na żywo. W tym roku głosowało 4853 osób. Niestety Blanka nie wypada w głosowaniu najlepiej. Znalazła się na 25 miejscu pośród 37 startujących nacji. Nie przekreśla to jednak jej szans na zajęcia w półfinale miejsca premiowanego awansem i osiągnięcie dobrego wyniku w wielkim finale. Trzymamy kciuki.

OGAE Poll 2023

Pierwsi finaliści Eurowizji 2023 zostali wyjawieni. A już 11 maja reprezentantka Polski, Blanka wystąpi w drugim półfinale. Piosenkarka zaprezentuje utwór Solo. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Polska […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →