Jarocin Festiwal 2021: nowe ogłoszenia, nowi artyści oraz powroty [aktualizacja]


17 maja 2021

Podziel się newsem:

Jarocin Festiwal zaklepuje sobie największy kawałek tortu, dodając kolejne nazwiska do line-upu lipcowej imprezy. Ponownie zapowiadają gwiazdy rocka i alternatywy, które uświetnią wakacyjną imprezę i być może uczynią z tej zaległej, jubileuszowej edycji, odsłonę absolutnie kultową.

Jarocin Festiwal 2021 – tygiel stylów i różnorodności

Już do tej pory pula artystów, która wystąpi na wydarzeniu jest spora, ale to nie koniec ogłoszeń. Skład Jarocin Festiwal coraz bardziej się powiększa, a w line-upie można zobaczyć nazwy, których na pewno się nie spodziewaliście. Dzisiejsze wieści od organizatorów zawierają świeże mięso i zaskoczenia. Mieszanka ponownie jest eklektyczna, tak, jak eklektyczna będzie cała tegoroczna edycja imprezy. Przede wszystkim mamy do czynienia z zupełnie odrębnymi gatunkami muzyki, które festiwal w Jarocinie próbuje spiąć razem i połączyć je pod szyldem zabawy ponad podziałami.

Nie jest tajemnicą, że za występami i muzyką graną na żywo stęskniliśmy się mocno, tak więc wydarzenie ma ogromny potencjał skusić koncertowych freaków. Czy przyjadą tam dla Armii, czy dla Darii Zawiałow, jestem pewna, że czeka ich tam gorące powitanie.

Przeczytaj: Jarocin Festiwal 2021 z kolejnymi ogłoszeniami. Padły duże nazwiska

Jarocin Festiwal 2021 line-up Wczasy bilety

Jarocin Festiwal 2021 i jego rockowa odsłona

Jest o czym mówić, bo na scenie festiwalu już wkrótce zagra Luxtorpeda, której w tym roku stuka dekada od wydania debiutanckiego albumu. Zespół z tej okazji da koncert, na którym usłyszycie ich najbardziej znane utwory w odświeżonych aranżacjach. Jeśli blisko Wam do muzyki spod szyldu Litzy albo czujecie po prostu sentyment do takich brzmień, nie możecie sobie ich odpuścić.

Z równie mocnym setem zaprezentuje się Darek Malejonek, który niedawno ruszył ze swoim innowacyjnym muzycznym projektem. Na scenie Jarocin Festiwal da temu wyraz, jako Hyperhemon. Darek Malejonek gra Houk. Połączy tym samym nowe inspiracje z dawnym brzmieniem swego zespołu. Na jego koncercie nie zabraknie hitów takich, jak Why…, czy No time to lose.

Dodatkowo, podczas tegorocznej imprezy w Jarocinie, wybuchnie prawdziwa muzyczna bomba. Wielki comeback poznańskiej formacji Muchy, która już w lipcu wyda album, zatytułowany skromnie i enigmatycznie Szaroróżowe – takie powroty nie zdarzają się codziennie!

Muchy – Szaroróżowe

Wisienką na torcie z tej odsłony festiwalu będzie zaś występ jednoosobowego, punkrockowego zespołu Brudne Dzieci Sida, czyli projektu Grzegorza Kmita Patyczaka.

Jarocin Festiwal 2021 wersja alternatywna

Po pierwsze, Wczasy. Muzyka bardzo dzisiejsza, szczególnie tekstowo, chociaż muzycznie odlatuje gdzieś do inspiracji zebranych z lat 80. i 90. Alternatywa na surowo, brzmienie raw, ale – bardzo smaczne. Niedługo możemy spodziewać się drugiej płyty zespołu, co powinni mieć na uwadze wszyscy, będący za pan brat z polskimi perełkami.

Prócz nich, na Jarocin Festiwal zagra także Traffic Sunday, indierockowa formacja z niesamowitą koncertową energią, songwriterka Moriah Woods, zespół Róża, stworzony przez Małgorzatę Penkallę, Szymona Lechowicza i Kamila Hordyńca.

Na sam koniec z przyjemnością zaanonsuję występ jednego z moich ulubieńców, Swiernalisa. Artysty kompletnie odrealnionego, tworzącego autorsko, ślisko i kłująco. On audio – bywa nieprzyjemny, on, na żywo – jest performerem, którego chciałoby się przyjąć dożylnie.

Swiernalis – Wirus 

 Jarocin Festiwal 2021 bilety line-up

Dodatkową atrakcją jarocińskiego festiwalu będzie koncert kultowego zespołu HEY. Mało tego – będzie to jedyny występ tej formacji w 2021 roku.

Jarocin Festiwal 2021 – pełen line-up

16.07.2021 – Dzień I – piątek: 

Dezerter – koncert na 40-lecie zespołu, Decapitated, JAD, Pull The Wire, Izzy & The Black Trees, Strachy Na Lachy, Paula i Karol, Muchy, Brudne Dzieci Sida, Hyperhemon. Darek Malejonek gra Houk, Luxtorpeda

17.07.2021 – Dzień II – sobota: 

HEY – jedyny koncert w 2021r., Edyta Bartosiewicz, Masturbator, Dziwna Wiosna, Sorry Boys, Armia, Decadent Fun Club, Gutek, Nocny Kochanek, Wczasy

18.07.2021 – Dzień III – niedziela:

TSA – koncert z okazji 40-lecia debiutu na Jarocin Festiwal, Happysad – koncert na 20-lecie zespołu, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, The Analogs, Terrific Sunday, Moriah Woods, Róża, Swiernalis

Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Jarocin Festiwal zaklepuje sobie największy kawałek tortu, dodając kolejne nazwiska do line-upu lipcowej imprezy. Ponownie zapowiadają gwiazdy rocka i alternatywy, które uświetnią wakacyjną imprezę i być może uczynią z tej zaległej, jubileuszowej edycji, odsłonę absolutnie kultową. Jarocin Festiwal 2021 – tygiel stylów i różnorodności Już do tej pory pula artystów, która wystąpi na wydarzeniu jest […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Jarocin Festiwal I 16-18 lipca I Jarocin

Biletomat.pl
119 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →