fot. Piotr Hukało

Jarocin Festiwal 2021 z kolejnymi ogłoszeniami. Padły duże nazwiska


06 maja 2021

Podziel się newsem:

Jarocin Festiwal 2021 konsekwentnie realizuje swoją muzyczną ekspansję. Koncertowym freakom doskwiera niedobór imprez, a przecież lato już za pasem. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu jednego z najstarszych festiwali w Polsce!

Pierwsze ogłoszenia już za nami – idzie nowe

To najwyższy czas, by zapowiadać wszelkie planowane letnie imprezy. Perspektywy na to, że się odbędą są – lepsze niż ledwie parę tygodni temu. Co prawda, największe eventy zdołały już złożyć broń – parę dni temu, Internet obiegła wiadomość o odwołaniu m.in. duńskiego Roskilde, lecz sytuacja w Polsce wskazuje na to, że w wakacje jednak trochę się u nas podzieje. Jarocin Festiwal 2021 nie ustaje zaś w staraniach, by obudować nam te ciepłe wakacje w atmosferę, jaką doskonale znamy i za jaką tęsknimy. Krótko mówiąc: przywraca nam wiarę w odzyskanie i posilenie się prawdziwym, festiwalowym klimatem. Pierwszym ogłoszeniowym rzutem zapowiedziano, że na sierpniowej imprezie wystąpi m.in. zespół Happysad, Decapitated oraz Daria Zawiałow. Kolejna zapowiedź? Gwarantujemy, że jest równie mocna!

Daria Zawiałow, happysad i inni – kto jeszcze wystąpi na Jarocin Festiwal?, przeczytaj

Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło – Za krótki sen

Jarocin Festiwal 2021 – nowe nazwiska w line-upie eventu

Do wcześniej ogłoszonych artystów dołączają nowe twarze. I znowu okazuje się, że organizatorzy postawili na gatunkowy misz-masz. Ruch w dobrą stronę? Niewątpliwie, bo i fani starego, dobrego rocka i młodej, polskiej, alternatywnej sceny znajdą tu coś dla siebie.

Armia ze specjalnym koncertem z okazji 30-lecia albumu Legenda

Zaczniemy od wyjątkowego występu podyktowanego szczególnymi okolicznościami. Ta konkretna edycja imprezy w Jarocinie w ogóle nosi znamiona wydarzenia rocznicowego. Po pierwsze, to odbicie sobie ubiegłorocznych, pięćdziesiątych urodzin, po drugie, zespół Happysad da tam swój jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia na scenie. Do świętowania przyłączy się zespół Armia, celebrując wydanie swego drugiego albumu, co stało się 30 lat temu. Na tym konkretnym koncercie, grupa zagra materiał właśnie z płyty Legenda. Fani będą więc mogli ponownie usłyszeć na żywo największe hity pochodzącego z tego wydawnictwa, m.in. Opowieść zimową, Trzy bajki i Tego, czego nigdy nie widziałem już 17 lipca.

Armia – Opowieść zimowa

Jarcocin Festiwal 2021 gra alternatywnie

Na tegorocznej edycji imprezy możemy spodziewać się ogromnej muzycznej różnorodności. Już pierwszego dnia imprezy, 16 lipca zagra dla Was duet Paula i Karol. Grupa jest o tyle płynna, że ciężko przypisać ją do jednej kategorii, więc należy zadowolić się tym enigmatycznym, fluidalnym określeniem. W czerwcu ukaże się ich nowa płyta Lifestrange – macie więc czas, by przed koncertem, oswoić się zarówno z ich starym, jak i nadchodzącym materiałem.

Paula & Karol – Safe From Harm

Stawkę podbija Gutek, zespół, który również romansuje sobie na różnych muzycznych ścieżkach. Solowa płyta frontmana grupy, Stan rzeczy ukazała się w zeszłym miesiącu. Dla łowców nowinek – to rzecz konieczna, by zaliczyć jego koncert. Na scenie pojawi się także zespół Decadent Fun Club. Macie prawo ich nie znać: to debiutanci, którzy wkrótce wydadzą swoją pierwszą płytę. W ich muzyce przebrzmiewają wpływy post-punka, synthwave’u, czy dark popu. Obie grupy zagrają dla Was 17 lipca na Jarocin Festiwal 2021.

Decadent Fun Club Jarocin Festiwal 2021 bilety
Decadent Fun Club fot. Sandra Roczeń

17 lipca póki co jest najmocniej obsadzonym dniem w line-upie festiwalu. Już teraz wiemy, że tego dnia na jarocińskiej scenie wystąpi także formacja Sorry Boys. Ich płyta Miłość została bardzo dobrze przyjęta – tak przez publiczność, jak i przez krytyków. W szerszej perspektywie nie wywołała jednak takiego boomu, na jaki zasłużyła. Jeżeli nie mieliście dotąd okazji, przetestujcie ją koncertowo.

Sorry Boys – Warszawa Czeka

Tego samego dnia publicznością zgromadzoną na Jarocin Festiwal 2021 zawładnie także Krzysztof Zalewski. Jestem więcej niż pewna, że nie tylko jego zagorzali fani czekają, jak utwory z Zabawy sprawdzą się na żywo. Kiedy on szykuje koncert, to więcej niż pewne, że czeka nas show.

Krzysztof Zalewski – Wszystko będzie dobrze

Jarocin Festiwal 2021 – bilety

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 16 – 18 lipca 2021. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Jarocin Festiwal 2021 konsekwentnie realizuje swoją muzyczną ekspansję. Koncertowym freakom doskwiera niedobór imprez, a przecież lato już za pasem. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu jednego z najstarszych festiwali w Polsce! Pierwsze ogłoszenia już za nami – idzie nowe To najwyższy czas, by zapowiadać wszelkie planowane letnie imprezy. Perspektywy na to, że się odbędą są – […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Jarocin Festiwal I 16-18 lipca I Jarocin

Biletomat.pl
119 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.