kadr z filmu „Oppenheimer”

Rok 2023 w Google. Jakich haseł szukali najczęściej Polacy?


14 grudnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jak co roku firma Google podzieliła się listą najczęściej wyszukiwanych haseł. Co tym razem wzbudziło naszą największą ciekawość? 

Przede wszystkim polityka

Na liście Google są najszybciej zyskujące na popularności postaci, wydarzenia, a także seriale i filmy. W skrócie: wszystkie hasła, które wzbudzały emocje i przykuwały uwagę internautów w minionym roku. Rok 2023 był (i wciąż jest) mocno zdominowany przez tematy polityczne – wybory, kampanie, a także wyniki, debaty i marsze. Polacy chcieli poznać dzięki Google kandydatów, sprawdzić jak radzili sobie podczas wystąpień publicznych, a także zrozumieć same procesy związane z wyborami parlamentarnymi. Pytali o karty, głosowanie czy referendum. Widać to też w memach, które często związane są z polityką.

Oto 10 najczęściej wyszukiwanych w Google haseł 2023 r.:

  1. Wyniki wyborów 2023
  2. Wybory parlamentarne
  3. PKW
  4. Oppenheimer
  5. Sylwia Peretti
  6. Mateusz Murański
  7. Izrael
  8. Matthew Perry
  9. Tina Turner
  10. Barbie

Ale też popkultura

Jak widać, oprócz polityki czy wydarzeń na postaci wysoko była w tym roku też popkultura. Sprawdzaliśmy zamieszanie wokół nowego filmu Christophera Nolana, a może i jego samego bohatera – Roberta Oppenheimera (miejsce 4.), a także drugi film, nierozerwalnie związany z Oppenheimerem, czyli Barbie (miejsce 10.). Googlowaliśmy też tragicznie zmarłych w tym roku artystów – m.in. znanego z Przyjaciół Matthew Perry’ego i legendarną wokalistkę Tinę Turner.

podsumownie 2023 Google
źródło: Google

Filmy i seriale

Google wyszczególnia też konkretne produkcje, które wyszukiwaliśmy: filmy (tu triumf Barbenheimera, ale też istotna obecność Zielonej granicy i Znachora), seriale (nie było w tym roku mocniejszej od Wednesday, ale The Last of Us deptało jej po piętach), czy top 10 tylko polskich produkcji (na miejscu 1. Zielona granica).

podsumownie 2023 Google
źródło: Google

Najczęściej googlowane w Polsce koncerty

Pytań do Google było dużo, odnosiły się do youtuberów, władców, rzeczy praktycznych, ale i skomplikowanych haseł zasłyszanych w teleturniejach. Nas jeszcze zainteresowały koncerty, o które pytali przeglądarkę Polacy (top 3 to: Beyoncé, Imagine Dragons i PRO8L3M) oraz memy. Wśród tych ostatnich dominowały memy powyborcze, te związane z Szymonem Hołownią jako marszałkiem czy z debatą wyborczą. Była też oczywiście „bejba”.

podsumownie 2023 Google
źródło: Google

Więcej topek i wyszukiwanych popularnych haseł znajdziecie na blogu Google. Ciekawie przedstawia się też podsumowanie 25-lecia wyszukiwań w Google. Tam wśród najpopularniejszych wyszukiwań w kategorii muzyki znajdziemy muzykę z czołówki Gwiezdnych wojen, intro z serialu Gra o tron i ścieżkę dźwiękową ze Zmierzchu.

Jak co roku firma Google podzieliła się listą najczęściej wyszukiwanych haseł. Co tym razem wzbudziło naszą największą ciekawość?  Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Przede wszystkim polityka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →