Billie Eilish i sztuczna inteligencja, czyli nigdy niekończący się „bad guy”


26 listopada 2020

Podziel się newsem:

YouTube wykorzystał utwór bad guy Billie Eilish do eksperymentu ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu możecie słuchać tego kawałka bez końca.

Reklama

Niedawno klip do zeszłorocznego przeboju Billie Eilishbad guy przekroczył robiącą wrażenie liczbę miliarda wyświetleń w serwisie YouTube. Z tej okazji firma we współpracy z Google Creative Lab stworzyła wyjątkowy i ciekawy eksperyment.

bad guy – jeden utwór, tysiące coverów

billie.withyoutube.com to specjalna strona, na której możecie oglądać i słuchać bad guy bez końca! Witryna wykorzystuje specjalny algorytm, bazujący na sztucznej inteligencji, który przełącza użytkownika między wszystkimi dostępnymi w serwisie YouTube coverami przeboju Billie Eilish. Okazuje się, że jest ich tak wiele, że żaden się nigdy nie powtórzy, ponieważ, jak wyliczono, odsłuchanie wszystkich coverów bad guy, dostępnych na YouTube zajęłoby 1,46 x 10 ^ 100 lat, czyli dłużej niż wynosi długość życia wszechświata. Możecie więc słuchać kawałka bez końca w różnych wersjach.

Billie Eilish Bad Guy
strona Billie Eilish Infinite Bad Guy

Niekończący się teledysk do singla bad guy Billie Eilish

Oczywiście w pierwszej kolejności wyświetla nam się oryginalny teledysk Billie Eilsh, ale każde kolejne minuty spędzone na stronie billie.withyoutube.com to jedna wielka niespodzianka i eksploracja serwisu YouTube. Odbiorca może wybierać kategorie wykonań i swobodnie przełączać się miedzy nimi, a te będą się płynnie przenikać. Synchronizacja nagrań sprawia, że nie słuchamy ich od początku, a bad guy leci w zapętleniu bez szwanku na żadnym fragmencie utworu. Wypróbujcie, może wśród tych wszystkich coverów uda Wam się odnaleźć jakąś perełkę!

Przeczytaj również: Gwiazdy śpiewają Billie, czyli najlepsze covery Billie Eilish


Wspólne teledyski sposobem na utrzymanie więzi z fanami w dobie lockdownu

Takie działanie to wyjątkowo udane połączenie sił między artystą a fanami, którzy nagle są w stanie tworzyć coś niezwykłego ze swoim idolem. Podobny zabieg wykorzystała grupa Twenty One Pilots przy okazji premiery swojego ostatniego singla Level Of Concern. Zespół przygotował specjalną witrynę internetową, przez którą fani mogli przesyłać swoje fragmenty teledysku do singla, w których tańczą, śpiewają, słuchają go, itp.

Dzięki temu, w dobie lockdownu artyści wraz z fanami nawiązali niecodzienną i niezwykłą więź tworząc wspólnie nigdy niekończący się teledysk. Level of Concern (Never-Ending Music Video) trwa już 157 dni i wciąż możecie przesyłać swoje wersje klipu, tutaj. Sprawdźcie!

Twenty One Pilots – Level of Concern (nigdy niekończący się teledysk), zobacz

YouTube wykorzystał utwór bad guy Billie Eilish do eksperymentu ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu możecie słuchać tego kawałka bez końca. Niedawno klip do zeszłorocznego przeboju Billie Eilish – bad guy przekroczył robiącą wrażenie liczbę miliarda wyświetleń w serwisie YouTube. Z tej okazji firma we współpracy z Google Creative Lab stworzyła wyjątkowy i ciekawy eksperyment. bad […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.