Otsochodzi, Taco i twerkowanie. Animowany klip do „Tak to leciało!” stworzył Holak


08 kwietnia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

W piątek 5 kwietnia wyszedł TTHE GRIND – nowa, szósta w karierze płyta Otsochodzi. Na albumie zaroiło się od gości. Pojawił się też Taco Hemingway.

Kolejna współpraca dwóch raperów

Współpraca Taco i Otsochodzi to nic nowego – w sierpniu 2017 wspólnie wypuścili ogromny hit Nowy kolor, który ukazał się na drugiej płycie Otso pod tym samym tytułem. Trzeba przyznać, że po tym numerze (i wizualnie dopracowanym teledysku), kariera Młodego Jana mocno wystrzeliła i nie jest przesadą, że Taco w tym pomógł. Rok później Otsochodzi odwdzięczył się featuringiem w utworze Pokédex, który znalazł się na dołączanym do Café Belga minialbumie Flagey.

tthe grind
Okładka „TTHE GRIND”

Otso na 2020

Otsochodzi, który potem z powodzeniem działał zarówno solowo, jak i w trio OIO (z Young Igim i Okim), był też integralną częścią projektu club2020, gdzie pojawił się aż w 6 utworach – np. w Malibu Barbie. Reżyserem tamtego klipu był Mac Adamczak (zdradził nam wówczas kilka ciekawostek), który teraz nakręcił dla Otsochodzi kilka dopracowanych wizualnie teledysków, głównie podczas podróży do Stanów. Na przykład ten:

Holak montuje klip

Najnowszy teledysk z płyty TTHE GRIND to jednak ucieczka od tamtej stylistyki i liczne nawiązania. Zarówno do modnej ostatnio animowanej stylistyki GTA/Sims (z której korzystają tacy internetowi twórcy jak Klocuch czy Kangurowa Głowa – mocno polecamy twórczość tego pana), jak i wspomnianego wcześniej teledysku do Nowego koloru. Niektóre kadry są oczywistą jego kopią. Co ciekawe, wideo stworzył nie kto inny, ale Holak, z którym obaj raperzy też mają długą listę współpracy, ale to już zupełnie inna historia…

Trzę-trzęś tym!

Co się dzieje na ekranie? Młody Jan czeka na Taco w klubie, aż ten coś mu kupi, a tamten przemierzając alejki w markecie, daje przy okazji oczywisty statement o mocnej relacji między raperami, w wersie: „Młody Jan, double T, nowa płyta, myślą, że nie zrobię feata, chyba was pojebało!”. Do tego mamy tematykę mocno twerkową – wizualnie, bo dużo tu internetowych „śmieszków”, oraz tekstowo, w postaci mocno onomatopeicznej polskiej wersji „shake it”, tu jako bardzo udane refrenowe „trzę-trzęś tym”.

W piątek 5 kwietnia wyszedł TTHE GRIND – nowa, szósta w karierze płyta Otsochodzi. Na albumie zaroiło się od gości. Pojawił się też Taco Hemingway. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →