Oki czeka, aż „Woda sodowa” uderzy mu do głowy. Których raperów wymienia w nowym singlu?


11 kwietnia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Najpierw przez kilkadziesiąt godzin Oki aka OKI 47 prowadził streaming ze studia, a o północy ze środy na czwartek wypuścił singiel Woda sodowa. Najnowsza płyta Okiego, ERA47, wyjdzie 7 czerwca. 

Oki + @atutowy = przepis na hit

Wystarczy posłuchać utworu, żeby mieć pewność: Młody Jeżyk ma ogromny apetyt. Jeśli ERA47 będzie trzymała taki poziom, płyta może być gigantycznym sukcesem. Wyprodukowana przez @atutowego Woda sodowa to klasyczne braggadocio, w którym Oki przedstawia nam się po raz kolejny. Przy okazji wymienia ksywki kilku raperów. Kogo?

Ważni bracia

W Wodzie sodowej najpierw pojawia się aluzja do „poznanego na początku drogi brata”. Tu co prawda nie chodzi o rapera, ale o DJ-a Okiego, Blakiego Selektah, w z którym witają się w klipie (o nim zaraz). Później, choć nie z imienia, pada nawiązanie do Taco Hemingwaya, który rzekomo powiedział młodszemu koledze, że ten jest stworzony do rapu. Skąd wiemy, że chodzi o niego? „Braciak, co wcześniej wyprzedał sobie Narodowy” to w tym przypadku raczej Taco niż Dawid Podsiadło, tym bardziej, że raperzy znają się i cenią. Współpracowali też razem przy projekcie club2020.

Oki

„Lubię się z Guziorem, lubię z Bedoesem”

W drugiej zwrotce Oki poklepuje sam siebie po ramieniu, sugerując, że dogaduje się z każdym – zarówno z Guziorem, jak i z Bedoesem, którzy z kolei wzajemnie się nie lubią. W utworze wymieniany jest też O.S.T.R., a właściwie jego fani, „przekonani, że nie widzieliśmy (chodzi o młodych raperów – przyp. red.) co to MPC”, czyli popularne urządzenie do samplowania. Dalej są pochwały dla licznych kolegów, bo Oki muzykę „robi z Miłoszem (Otsochodzi – przyp. red.), Igorem (Young Igim – przyp. red.), Szymonem (Soblem – przyp. red.), Filipem (Taco Hemingwayem – przyp. red.), Michałem (Matą – przyp. red.), Jakubem (Gedzem – przyp. red.) i z Matim i z Matim i z Matim i z Matim (tu w dowolnej kolejności: Guzior, Szpaku, Żabson, Waima – przyp. red.)”. Dlaczego tylko z nimi? „Bo reszta raperów dla mnie to NPC” – rapuje Oki, nawiązując do tzw. non-player characters, czyli postaci sterowane w grach przez program, a nie graczy. Tyle w temacie.

Wielcy i znani

W trzeciej zwrotce pojawia się jeszcze Jay-Z (jako upragniony symbol wielkości i bogactwa), niesławny youtuber Stuu (w zjadliwej metaforze małoletniego stylu), White i Flexxy z 2115, z którymi Oki „zbija pionę” i koszykarz Jeremy Sochan, o którym OKI nagrał kawałek. I to by było na tyle –posłuchajcie Wody sodowej łapcie widowiskowy klip Okiego, który wyreżyserował Daniel Jaroszek, a zdjęcia zrealizował Nikodem Marek.

OKI – WODA SODOWA

Najpierw przez kilkadziesiąt godzin Oki aka OKI 47 prowadził streaming ze studia, a o północy ze środy na czwartek wypuścił singiel Woda sodowa. Najnowsza płyta Okiego, ERA47, wyjdzie 7 czerwca.  Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →