fot. Wikimedia Commons

2020 ogłasza „Początek”. To niby nie koncert, ale wystąpią m.in. Pro8l3m, Taco Hemingway, Young Leosia i Oki


14 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wytwórnia zapowiedziała specjalne wydarzenie club2020: POCZĄTEK w swoich mediach społecznościowych. Ma ono odbyć się 19 października w gdańskim klubie B90.

O co chodzi w club2020: POCZĄTEK? Informacja o nowej inicjatywie wytwórni założonej przez Taco Hemingwaya, Pro8l3m, Jedynaka i DJ Chwiała są dość enigmatyczna:

Nie możemy jeszcze za wiele zdradzić
korzystając jednak z okazji chcemy się z Wami zobaczyć

– czytamy na facebookowej stronie wydarzenia club2020: POCZĄTEK

I choć organizatorzy zarzekają się, że „TO NIE JEST KONCERT”, wszystko wskazuje na to, że podczas club2020: POCZĄTEK zobaczymy właśnie muzykę graną na żywo (pada też słowo live). Czy jednak będzie to jednorazowe wydarzenie, czy może w klubie B90 w Gdańsku 19 października nastąpi tytułowy „początek” czegoś większego, np. trasy koncertowej? O tym, mamy nadzieję, przekonamy się niedługo. Jest też grafika:

Ale do rzeczy. Kto zagra podczas club2020: POCZĄTEK? Oto lista:

CATCHUP
DWA SŁAWY
DZIARMA
GRUBY MIELZKY
ŁAJZOL
OKI
OTSOCHODZI
PRO8L3M
TACO HEMINGWAY

i goście specjalni:

KUKON
YOUNG IGI
YOUNG LEOSIA

I to właśnie obecność tych ostatnich jest tu szczególnie ciekawa – oficjalnie nie wchodzą oni przecież w skład wytwórni 2020.

Czytaj też: PRO8L3M, Taco Hemingway, DJ Chwiał i Jedynak zakładają własny label

Przypomnijmy – 2020 to niezależny kolektyw wydawniczy, za którym stoją Taco Hemingway, duet Pro8l3m, Jedynak i DJ Chwiał. Na swojej stronie piszą „Myślimy nowocześnie. Działamy dynamicznie i nieszablonowo, przygotowując artystów do wejścia we wszystkie aspekty działalności na rynku muzycznym”. W ich katalogu można znaleźć płyty Otsochodzi, OIO, Dziarmy i Dwóch Sławów. Tu pełna lista artystów.

Wytwórnia zapowiedziała specjalne wydarzenie club2020: POCZĄTEK w swoich mediach społecznościowych. Ma ono odbyć się 19 października w gdańskim klubie B90. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM O co […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →