Juwenalia 2024 – sprawdź, gdzie się bawić dzięki mapie najlepszych studenckich festiwali


23 kwietnia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Maj i czerwiec stoją pod znakiem studenckich festiwali. Juwenalia z całego kraju zebraliśmy w jednym miejscu na specjalnej mapie. Dzięki niej nie umknie wam żadna dobra studencka impreza.

Juwenalia w Polsce z długą tradycją

Juwenalia w polskiej kulturze są obecne już od XV wieku, kiedy to studenci z Krakowa urządzali swoje małe święta. Przez setki lat te imprezy rozrosły się do rangi wielkich wydarzeń i w zasadzie każde miasto, w którym znajduje się uczelnia wyższa, ma swoją imprezę juwenaliową. Od wielu lat to już nie imprezy dla zamkniętej grupy, ale pełnoprawne festiwale z mocnymi line-upami, na których gra topka polskiej sceny, i nie tylko.

Juwenalia 2024 – gdzie warto się wybrać?

Juwenaliów w skali kraju jest sporo. Na które warto się wybrać? Na pewno zależy to od miejsca gdzie mieszkacie, ilości czasu wolnego i waszych muzycznych preferencji. W wybraniu odpowiednich imprez studenckich na pewno pomoże specjalna mapa przygotowana przez Biletomat.pl. Pod TYM linkiem znajdziecie kilkanaście ciekawych eventów. Pokrótce przedstawiamy je poniżej:

Przegląd Kapel Rockowych – Juwenalia UEK

Kiedy: 24.04.2024
Gdzie: HypePark, Kraków
Zagra: Myslovitz

Przegląd Kapel Rockowych to ogólnopolski, coroczny konkurs, tworzony od 2008 roku, który skierowany jest do młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem.
Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego.
Co roku zapraszane jest jury wydarzenia – gościły już takie osobistości jak Czesław Mozil, Robert Lubera, Adam Mikołajewski czy Artur Malik. Zwieńczeniem PKR-u jest koncert znanej gwiazdy ze świata rock’a. W tym roku będzie to zespół Myslovitz.

Bilety na Przegląd Kapel Rockowych – Juwenalia UEK znajdziecie na Biletomat.pl

Lublinalia – Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

Kiedy: 02.05.2024
Gdzie: Browar Perła, Lublin
Zagrają: Avi, Kizo, Mikromusic, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Organek, Kayah

Tegoroczne Lublinalia – Lubelskie Dni Kultury Studenckiej odbędą się w dniach 2-4 maja na terenach zielonych Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej. Największa studencka impreza w Lublinie to trzy dni koncertów, atrakcji, konkursów oraz niepowtarzalnej energii. Organizatorami wydarzenia są Samorządy Studenckie lubelskich Uczelni: Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego.

Bilety na Lublinalia – Lubelskie Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia UEK znajdziecie na Biletomat.pl

Lublinalia - Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

Stand-up Stage UEK – Juwenalia UEK

Kiedy: 07.05.2024
Gdzie: HypePark, Kraków
Wystąpią: Bartosz Zalewski, Adam Sobaniec

Stand-up Stage UEK to wydarzenie, które debiutuje na mapie Juwenaliów UEK. Pierwszą częścią eventu będzie występ początkujących stand-uperów prezentujących swoje umiejętności przed profesjonalnym jury. Uczestnicy konkursu będą rywalizować w kilku konkurencjach, przedstawiając swoje umiejętności sceniczne. Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę. Całe wydarzenie zwieńczy występ dwóch profesjonalnych stand-uperów.

Bilety na Stand-up Stage UEK – Juwenalia UEK znajdziecie na Biletomat.pl

jUWenalia 2024

Kiedy: 10.05.2024
Gdzie: Warszawa
Zagrają: Antyrefleks, Sylwia Grzeszczak, Smolasty, Myslovitz, Lordofon, lemon, Tymek, Bambi

Najhuczniejsze święto muzyczne Uniwersytetu Warszawskiego powraca. Na uczestników czekają dwa dni wypełnione muzyką, radością i koncertami. Wszystko wydarzy się 10 i 11 maja

Bilety na jUWenalia 2024 znajdziecie na Biletomat.pl

Juwenalia mapa

Bajkowe Piernikalia 2024

Kiedy: 10.05.2024
Gdzie: Plac Collegium Humanisticum, Toruń
Zagrają: Kapela Studencka, Lanberry, Zalewski, Guzior, Luxtorpeda, Łydka Grubasa, Happysad

Oprócz klasycznych atrakcji, takich jak śniadanie na trawie czy mecz w błocie, uczestników czeka wiele nowych przeżyć, które sprawią, że to święto będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. W przede wszystkim dwa dni koncertów, które odbędą się 10 i 11 maja.

Bilety na Bajkowe Piernikalia 2024 znajdziecie na Biletomat.pl

Strefa Żaczek – Juwenalia Krakowskie

Kiedy: 15-18.05.2024
Gdzie: Strefa Żaczek, Kraków
Zagrają: Kwiat Jabłoni, Julia Rocka, Kathia, Daria Zawiałow, WaluśKraksaKryzys, Sad Smiles, Young Igi, Kinny Zimmer, Kubańczyk, T.Love, Strachy na Lachy

Bilety na Strefa Żaczek – Juwenalia Krakowskie znajdziecie na Biletomat.pl

Juwenalia Szczecin

Kiedy: 16-18.05.2024
Gdzie: Łasztownia, Szczecin
Zagrają: Kult, Igo, Margaret, Guzior, Szpaku, ReTo, Avi, Otsochodzi, Słoń, Young Multi, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Catz ’n Dogz

Jeden z najmocniejszych składów w kraju i z całą pewnością absolutnie wyjątkowa lokalizacja. Juwenalia Szczecin 2024 to wydarzenie z pierwszej ligi polskich festiwali. Niezwykła przestrzeń Łasztowni znakomicie dopełnia program tegorocznej edycji, wypchany po brzegi największymi nazwiskami rodzimej muzyki. Przed nami trzy dni z najlepszą polską muzyką – od najjaśniejszych gwiazd współczesnego popu i alternatywy, przez czołowych zawodników sceny hip-hopowej, aż po żywe legendy rocka i elektroniki.

Bilety na Juwenalia Szczecin znajdziecie na Biletomat.pl

Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Catz ’n Dogz | Juwenalia Szczecin 18.05.2024

Juwenalia 24 | Hip-hop Day

Kiedy: 17.05.2024
Gdzie: Amfiteatr Kadzielnia, Kielce
Zagrają: Fukaj, PRO8L3M, Kukon, Kizo

HIP HOP DAY organizowany jest w ramach tegorocznych Juwenaliów Politechniki Świętokrzyskiej. W dniu 17 maja 2024 w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach wystąpią gwiazdy polskiego hip-hopu: Fukaj, PRO8L3M, Kukon i Kizo.

Bilety na Juwenalia 24 | Hip-hop Day znajdziecie na Biletomat.pl

Juwenalia Krakoskie

Kiedy: 17-18.05.2024
Gdzie: Lotnisko Rakowice Czyżyny, Kraków
Zagrają: Lady Pank, Pidżama Porno, Lordofon, PRO8L3M, Kaz Bałagane

Juwenalia Krakoskie 2024 – STREFA POLIBUDA to kolejna edycja studenckiego święta, które od lat przyciąga tłumy miłośników muzyki i dobrej zabawy. Impreza odbędzie się między 17 a 18 maja na pasie Lotniska Rakowice – Czyżyny w Krakowie. Pierwszy dzień festiwalu będzie zdominowany przez brzmienia rockowe, drugi nasączony będzie rytmami hip-hopu.

Bilety na Juwenalia Krakoskie znajdziecie na Biletomat.pl

JUWENALIA KRAKOSKIE 2024

Juwenalia Śląskie 2024 – Katowice

Kiedy:23.05.2024
Gdzie: Katowicki Park Leśny, Katowice
Zagrają: Bryska, Chivas, Daria Zawiałow, Gibbs, Guzior, Hubert., Inee, Janusz Walczuk, Lordofon, Mary Spolsky, Opał, The Dumplings

Juwenalia Śląskie to najbardziej wyczekiwana i najchętniej odwiedzana impreza festiwalowa Katowic. Coroczne święto wszystkich studentów Śląska ma długą i bogatą historię, której korzenie sięgają pierwszej połowy lat 90-tych. Juwenalia Śląskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników spontanicznej, beztroskiej, studenckiej zabawy, której towarzyszą koncerty najlepszych polskich artystów. Największe katowickie Garden Party czekać będzie na naszych uczestników w przepięknym Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu. Dwie sceny, strefy gastro, magiczna chill zone, gry i zabawy oraz strefa artystyczna wypełnią przestrzenie Parku, który przeobrazi się w niezapomnianą imprezową miejscówkę. Przewodnikami tej niezwykłej, sensorycznej podróży będą najlepsi wokaliści, songwriterzy, raperzy i dj-e.

Bilety na Juwenalia Śląskie 2024 znajdziecie na Biletomat.pl

Wuzetalia 2024

Kiedy: 24.05.2024
Gdzie: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa
Zagrają: Otsochodzi, Waima, Mr Polska, Trill Pem

Bilety na Wuzetalia 2024 znajdziecie na Biletomat.pl

WUZETALIA 2024

Ursynalia – Juwenalia SGGW

Kiedy: 24-25.05.2024
Gdzie: Stary Kampus SGGW, Warszawa
Zagrają: Szpaku, Young Multi, Sarius, Poparzeni Kawą Trzy, Kizo, Brathanki, Luxtorpeda

Bilety na Ursynalia – Juwenalia SGGW znajdziecie na Biletomat.pl

Maj i czerwiec stoją pod znakiem studenckich festiwali. Juwenalia z całego kraju zebraliśmy w jednym miejscu na specjalnej mapie. Dzięki niej nie umknie wam żadna dobra studencka impreza. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →