João DeSousa Trio

João DeSousa Trio

27 kwietnia 2024, Sobota

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

João DeSousa – głos, gitara
Michał Górczyński – klarnet kontrabasowy
Noam Zylberberg – piano
Przybywając z Portugalii przez Londyn i Wrocław João DeSousa, obecnie mieszkający w stolicy Polski, świętuje w tym roku jedną z najbardziej kultowych dat we współczesnej Portugalii. Tak zwana rewolucja goździków miała miejsce 50 lat temu i stała się nie tylko motorem zmian politycznych, które ukształtowały oblicze Europy w latach 70. XX wieku, ale także symbolem portugalskiej tożsamości kulturowej.
Aby uczcić tę rocznicę DeSousa prezentuje świeży (tzw. premierowy) materiał poświęcony twórczości José Afonso, jednego z najwybitniejszych autorów piosenek XX wieku. W swojej twórczości obejmującej Fado de Coimbra, pieśni interwencyjne i rewolucyjne, eksperymenty dźwiękowe i poszukiwanie wpływów afrykańskich rytmów, folkloru iberyjskiego i brazylijskiego, José Afonso w dalszym ciągu inspiruje nowe pokolenia muzyków poprzez plastyczność swoich melodii i aktualność jego filozoficznych i politycznych tekstów.
Do gitary i głosu João DeSousy dołączają Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy), z którym DeSousa współpracował przy płycie Fado z Bastarda Trio, oraz Noam Zylberberg (fortepian), lider cenionej Małej Orkiestry Dancingowej. Spodziewamy się wieczoru muzyki, celebracji, eksploracji i spotkania kultur pomiędzy fado, minimalizmem i popową wrażliwością.
www.facebook.com/joaodesousamusic/
Bilety: 50/60

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →