źródło: HBO

HBO zapowiada drugi sezon „Rodu smoka” dwoma zwiastunami

Obserwuj nas na instagramie:

Fani serialu Ród smoka mogą wybrać między zwiastunem czarnym, a zielony, czyli między dwoma bohaterkami: Rhaenyrą i Alicent.

Prequel Gry o tron z drugim sezonem

Przypomnijmy: Ród smoka to prequel ekstremalnie popularnej Gry o tron. Akcja serialu na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia. Skupia się na wojnie domowej podczas panowania Targaryenów nad Siedmioma Królestwami, tzw. Tańcu Smoków.

Ród wygrał z Pierścieniami

Pierwotnie wokół nowego serialu HBO z uniwersum GoT krążyły spore obawy – w końcu Gra o tron była gigantycznym sukcesem, któremu nie dało się dorównać. Z listy płac zniknęli też showrunnerzy David Benioff i D.B. Weiss, którzy przeszli do Netfliksa (ich nowe dzieło to Problem trzech ciał – od wczoraj na platformie), nowi byli też uwielbiani przez widzów bohaterowie i aktorzy. Koniec końców w sierpniu 2022 r. dostaliśmy jednak serial trzymający w napięciu, dobrze zagrany i przede wszystkim mający podobny klimat co Gra…. Ród smoka zdecydowanie pokonał też swojego głównego rywala w tamtym czasie, którym był serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Ród smoka

Ród smoka już w czerwcu

Pierwszy odcinek drugiego sezonu Rodu smoka ma w Polsce trafić do biblioteki HBO 17 czerwca 2024 r. Czeka nas 8 odcinków, w których (cytujemy za informacją prasową): „Westeros znajduje się na krawędzi krwawej wojny domowej. Zielona Rada wspierająca króla Aegona i Czarna Rada królowej Rhaenyry walczą o wpływy. Każda ze strony rości sobie prawo do Żelaznego Tronu”. W serialu pojawią się m.in.: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans, a także Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham.

Dwa zwiastuny – zielony i czarny

Jak wspomnieliśmy, nowy sezon zapowiadają dwa oddzielne zwiastuny, zielony i czarny. Wszystko po to, aby ukazać wspomnianą powyżej bratobójczą walkę, tworząc dwa oddzielne, ale uzupełniające się spojrzenia na historię wymyśloną przez George’a R.R. Martina. Zapraszamy do obejrzenia:

Fani serialu Ród smoka mogą wybrać między zwiastunem czarnym, a zielony, czyli między dwoma bohaterkami: Rhaenyrą i Alicent. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Prequel Gry o […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →