“Ród Smoka” – jest pierwszy zwiastun prequela “Gry o Tron”


05 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

HBO opublikowało pierwszy zwiastun serialu Ród Smoka (oryginalny tytuł to House of the Dragon), którego akcja dzieje się 200 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Premiera w 2022 roku.

Ród Smoka to pierwszy z zapowiedzianych spin-offów Gry o Tron. Łącznie ma ich powstać siedem, a nad pracami czuwać ma sam George R.R. Martin. Serial, którego tytuł w oryginale brzmi House of the Dragon powstał na podstawie powieści Ogień i krew.

House of the dragon

Przeczytaj: „Gra o Tron” wciąż trwa. Na HBO pojawi się kilka spin-offów serialu

Bogowie. Królowie. Ogień. I krew. – jest pierwszy zwiastun serialu Ród Smoka

Akcja produkcji rozgrywać się będzie 200 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron i opowie historię rodu Targeryenów, który rządził Siedmioma Królestwami, aż do obalenia przez Roberta Baratheona. Głównymi bohaterami produkcji będą: Viserys I Targaryen, jego żona Alicent Hightower, książę Daemon Targaryen, jego siostrzenica i także była małżonka Rhaenyra Targaryen oraz Lord Corlys Velaryon, znany jako Wąż Morski.

Na Ród Smoka składać się będzie 10 odcinków. Reżyserią zajęli się Clare Kilner, Geeta V. Patel i Greg Yaitanes, na podstawie scenariusza stworzonego wspólnie przez Miguela Sapochnika, George’a R.R. Martina i Ryana Condala.

Na ekranie nie zabraknie znajomych twarzy. W serialu zobaczymy m.in. znanego z The Crown Matta Smitha (jako Daemon Targaryen), a także Emmę D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Olivię Cooke (Alicent Hightower), Paddy’ego Considine’a (Viserys Targaryen) i Rhysa Ifansa (Otto Hightower). W obsadzie znaleźli się także: Wil Johnson (Ser Vaemond Velaryon), John Macmillan (Ser Laenor Velaryon), Savannah Steyn (Lady Laena Velayron) oraz Theo Nate (Ser Laenor Velaryon).

House of the Dragon
Rhaenyra Targaryen i Daemon Targaryen

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial ma się ukazać w 2022 roku na platformie HBO Max, która wkrótce będzie dostępna również w Polsce. Zobaczcie pierwszy zwiastun produkcji:

HBO opublikowało pierwszy zwiastun serialu Ród Smoka (oryginalny tytuł to House of the Dragon), którego akcja dzieje się 200 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Premiera w 2022 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →