Ruszyła produkcja prequela „Gry o tron” – “House of the Dragon”


28 kwietnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na profilu serialu Gra o Tron na Twitterze pojawiła się informacja, że w końcu ruszyła produkcja House of the Dragon, czyli prequela serii. Sprawdźcie, kto znalazł się w obsadzie.

Pierwsze informacje o planowanym prequelu Gry o Tron pojawiły się w 2019 roku. Serial zatytułowany House of the Dragon opowiadać ma historię rodu Targeryenów, który rządził Siedmioma Królestwami, aż do obalenia przez Roberta Baratheona. Bohaterami produkcji będą: Viserys I Targaryen, jego żona Alicent Hightower, książę Daemon Targaryen, jego siostrzenica i także była małżonka Rhaenyra Targaryen oraz Lord Corlys Velaryon, znany jako Wąż Morski.

Nowa produkcja HBO ma być oparta na książce George’a R.R. Martina, zatytułowanej Ogień i krew.

House of the dragon

Produkcja będzie miała 10 odcinków. Jej reżyserią zajmują się Clare Kilner, Geeta V. Patel i Greg Yaitanes, na podstawie scenariusza tworzonego wspólnie przez Miguela Sapochnika, George’a R.R. Martina i Ryana Condala.

Ruszyły prace nad prequelem Gry o Tron – House of the Dragon

Twórcy podzielili się na Twitterze pierwszymi zdjęciami, które pochodzą z czytania scenariusza. W obsadzie znaleźli się: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Fabien Frankel, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best i Sonoya Mizuno.

Stacja HBO udostępniła pierwsze zdjęcia z serialu House of Dragon. Widzimy na nich Matta Smitha jako księcia Daemon Targaryena i Emmę D’Arcy jako księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, Steve’a Toussainta jako Lorda Corlysa Velaryona (znanego też jako Wąż Morski) oraz Olivię Cooke jako Alicent Hightower i Rhysa Ifansa jako Otto Hightowera.

House of the Dragon
Rhaenyra Targaryen i Daemon Targaryen
House of the Dragon
Lord Corlys Velaryon, znany też jako Wąż Morski
House of the Dragon
Alicent Hightower i Otto Hightower

Premiera serialu House of the Dragon jest zapowiedziana na 2022 rok.

To jednak nie koniec nowości z uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Niedawno George R.R. Martin podpisał pięcioletni kontrakt z HBO. Autor ma współpracować ze stacją przy projektach bazujących na Grze o Tron. Spin-offów serialu ma być siedem. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Na profilu serialu Gra o Tron na Twitterze pojawiła się informacja, że w końcu ruszyła produkcja House of the Dragon, czyli prequela serii. Sprawdźcie, kto znalazł się w obsadzie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →