Gra o Tron” wciąż trwa. Na HBO pojawi się kilka spin-offów serialu. Nad wszystkim czuwa George R.R. Martin


29 marca 2021

Podziel się newsem:

Gra o Tron to jeden z największych telewizyjnych hitów oraz obiektywnie – jeden z najlepszych seriali. Nawet z niezbyt udanymi ostatnimi sezonami, jako całość wypada świetnie. Nic dziwnego, że HBO zamierza dokręcić śrubę i maksymalnie wykorzystać uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Ptaszki śpiewają o aż siedmiu spin-offach, które w przyszłości trafią na platformę.

George R.R. Martin – Gra o Tron w toku, Wichry Zimy czekają

Dla fanów sagi Pieśń Lodu i Ognia, gra o tron jeszcze się nie skończyła. George R.R. Martin już od kilku lat pracuje nad Wichrami Zimy, które będą przedostatnią częścią serii. Data premiery książki wciąż jednak nie jest znana – była za to przekładana już kilka razy. Sam autor twierdzi, że w 2020 był na fali twórczej, ale nadal nie zamierza wyznaczać konkretnej lub choćby przybliżonej daty ukończenia Wichrów Zimy.

Napisałem setki stron „Wichrów zimy” w 2020 roku. Najlepszy rok, jaki miałem, WOW, odkąd zacząłem książkę. Dlaczego? Nie wiem. Może przez izolację. A może po prostu byłem na fali. Czasami zdarza mi się być na fali.

– George R.R. Martin

George R.R. Martin ma bowiem sporo obowiązków, poza kontynuowaniem pisania swojej sagi. Ostatnio podpisał pięcioletni kontrakt z HBO, który według nieoficjalnych źródeł opiewa się na miliony dolarów. Autor ma współpracować ze stacją przy projektach bazujących na Grze o Tron. Spin-offów serialu może być nawet siedem, licząc z będącym w fazie produkcji House of the Dragon. Poniżej przedstawiamy wszystkie zaakceptowane lub rozważane propozycje, które mogą pojawić się na HBO.

Netflix zekranizuje opowiadanie „Piaseczniki” George’a R.R.Martina, przeczytaj

Gra o Tron: HBO zapowiedziało siedem spin-offów serialu

Gra o Tron, czyli niekończąca się opowieść

Wielu fanów serialu czuła się nieusatysfakcjonowanych (to nawet mało powiedziane) finałem produkcji. Być może zapowiedziane spin-offy to szansa dla HBO, żeby ugłaskać wszelkich zawiedzionych i zmyć niesmak po ostatnich dwóch sezonach Gry o Tron. Stacja jak na razie planuje siedem produkcji związanych z uniwersum, przy tym nad jednym wciąż toczą się dyskusje.

HBO zapowiada prequel „Gry o Tron”. O czym będzie nowy serial?

Pierwszym serialem z cyklu tych związanych z Pieśnią Lodu i Ognia będzie House of Dragon, który ukaże się już w 2022 roku. Opowie o rządach rodu Targeryenów w Westeros u szczytu ich potęgi. Przedstawi również dzieje krwawej wojny domowej, która do historii przeszła pod mianem Tańca Smoków. Akcja będzie się działa około 200 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Wiadomo, że za muzykę ponownie odpowiada świetny Ramin Djawadi, a showrunnerami wybrano Ryana Condala i Miguela Sapochnika.

Game of Thrones Prequel: Teaser Trailer (HBO) | House of the Dragon

HBO zapowiada, że planuje maksymalnie rozbudować uniwersum znane z Pieśni Lodu i Ognia i stworzyć z niego świat na wzór tego z Gwiezdnych Wojen Disneya. Przy tym, stacja zaprzecza, by w przyszłości na ekrany miała trafić produkcja, rozgrywająca się po finale Gry o Tron. Zapowiada się jednak, że przez kolejne lata spędzimy jeszcze mnóstwo czasu z prequelami GoT.

DUNK I JAJO

Obecnie znajduje się w pierwszej fazie przygotowywania, lecz, jak mówią nieoficjalne źródła, jest to projekt priorytetowy dla HBO. Fabuła będzie opierać się o kilka opowiadań Martina z serii Opowieści z Siedmiu Królestw. Przedstawione w nich historie toczą się kilkadziesiąt lat przed Grą o Tron i opowiadają o losach uznanego rycerza Duncana Wysokiego oraz jego giermka o imieniu Jajo. Autor Pieśni Lodu i Ognia wcześniej twierdził, że nie chce przenosić owych opowiadań na mały ekran, lecz po toczących się rozmowach, widać, że zdecydował się na pewne ustępstwo względem stacji.

Rebelia Roberta

Najmniej pewny ze wszystkich zapowiedzianych spin-offów. Obecnie znajduje się na etapie rozważań, które podjęto ponownie po kilku latach. O ile Rebelia Roberta dojdzie do skutku, otrzyma prawdopodobnie tylko jeden sezon i będzie ilustracją buntu rodów Westeros, który zakończył się obaleniem władzy Targaryenów i przejęciem rządów przez Baratheona.

Gra o Tron - HBO zapowiada siedem prequeli Pieśni Lodu i Ognia
fan art – Morano

Wąż Morski / 9 Podróży

Potencjalna ekranizacja opowie o przygodach Corlysa Varleona, zwanego Wężem Morskim. Ów bohater pojawi się już w House of the Dragon, lecz ma szansę na swój własny serial. Fabuła będzie kręcić się dookoła legendarnych wręcz podróży głowy jednej z arystokratycznych rodzin z Valyrii.

Gra o Tron - HBO zapowiada siedem prequeli Pieśni Lodu i Ognia
Valyria / Game of Thrones Wiki

10 000 statków

Wiadomo, że jeżeli dojdzie do skutku, ten spin-off udokumentuje słynną wyprawę królowej Nymerii z Essos do Westeros. Podczas owej podróży, pokonana przez Valyrię ludność Rhoyne umknęła do Westeros i osiadła w Dorne. Największy minus? Niestety nie zobaczymy tam Pedro Pascala.

Gra o Tron - HBO zapowiada siedem prequeli Pieśni Lodu i Ognia
Fantastic Maps

Zapchlony Tyłek

Nazwa znana wszystkim, którzy czytali lub oglądali Grę o Tron. Zapchlony Tyłek, czyli najbiedniejsza dzielnica Królewskiej Przystani, w której wychowywał się m.in Gendry. Póki co, nie podano jeszcze żadnych ram czasowych, ani zarysu fabuły planowanej produkcji.

 HBO zapowiada siedem prequeli Pieśni Lodu i Ognia
Zapchlony Tyłek / Game of Thrones Wiki

Animowany prequel

Zdaje się, że HBO wybiega mocno do przodu i prócz seriali aktorskich, planuje przygotować coś specjalnego dla fanów animacji. Krążą nieoficjalne wieści, że trwają już wstępne prace nad fabułą oraz scenariuszem. Ów projekt stoi więc na najbardziej zaawansowanym etapie pośród wszystkich omawianych prequeli – poza House of the Dragon. Detale opowiadanej historii nie są jeszcze znane, lecz należy pamiętać, że wcześniej powstały już krótkometrażowe animowane odcinki z serii Historia i legendy Westeros. Jedno jest pewne – fani Gry o Tron naprawdę mają na co czekać!

GEORGE R.R. MARTIN podpisuje pięcioletni kontrakt na wyłączność z HBO na gigantyczną kwotę! Jakich projektów możemy się…

Opublikowany przez Grupa Hatak Sobota, 27 marca 2021

Gra o Tron to jeden z największych telewizyjnych hitów oraz obiektywnie – jeden z najlepszych seriali. Nawet z niezbyt udanymi ostatnimi sezonami, jako całość wypada świetnie. Nic dziwnego, że HBO zamierza dokręcić śrubę i maksymalnie wykorzystać uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Ptaszki śpiewają o aż siedmiu spin-offach, które w przyszłości trafią na platformę. George R.R. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.