kadr z serialu „Gra o tron”

Powstaje kolejny spin-off „Gry o tron” – „Rycerz Siedmiu Królestw


13 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po sukcesie Rodu Smoka Warner Bros. Discovery postawiło na rozwój świata Gry o Tron. Studio oficjalnie potwierdziło produkcję prequela o tytule Rycerz siedmiu królestw.

Nowy prequel Gry o tron

Niedawno informowaliśmy o tym, że ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu jednego z czołowych seriali HBO, Rodu smoka. Spin-off Gry o tron zgłębia historię rodu Targaryenów 200 lat sprzed wydarzeń głównej serii. Po świetnej reakcji fanów na prequel i rekordowych wynikach oglądalności, twórcy postawili na dalsze wykorzystywanie uniwersum stworzonego przez George’a R. R. Martina. Powstaje kolejna adaptacja jego powieści w formie serialu Rycerz Siedmiu Królestw.

„Sto lat przed wydarzeniami z Gry o tron dwóch nieprawdopodobnych bohaterów wędrowało po Westeros… młody, naiwny, ale i odważny rycerz, ser Duncan Wysoki, a także jego drobny giermek, Jajo. W epoce, w której ród Targaryenów wciąż zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku wciąż jest żywa, wielkie przeznaczenie, potężni wrogowie i niebezpieczne wyczyny czekają na przyjaciół” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Produkcja oparta jest na serii opowiadań fantasy autorstwa Martina, Opowieściach z Siedmiu Królestw, które opowiadają o przygodach ser Duncana Wysokiego (Dunk) i jego pomocnika, młodego Aegona V Targaryena (Jajo), późniejszego króla Aegona Piątego. Dotychczas autor napisał trzy historie z serii: Błędny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy Rycerz. Akcja dzieje się przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia, na podstawie której oparto główny serial, ale po wydarzeniach z Rodu smoka.

ród smoka hbo max gra o tron
„Ród smoka”, fot. HBO

Rycerz Siedmiu Królestw na Max

George R. R. Martin będzie scenarzystą serialu Rycerz Siedmiu Królestw i producentem wykonawczym. Razem z nim także Ira Parker, który współprodukował pierwszy sezon Rodu smoka. Producentami wykonawczymi będą również weterani Gry o tron i Ród smoka, Ryan Condal i Vince Gerardis.

Prace nad pierwszym sezonem nowego prequela ruszyły, co ogłosił Warner Bros. Discovery podczas dużej prezentacji, która zapowiedziała rebranding HBO Max. Platforma połączy się z Discovery+ i zamieni w Max, na którym pojawi się Rycerz siedmiu królestw. I nie tylko, bo tam zobaczymy również Pingwina z Colinem Farrellem, czyli kontynuację serialową Batmana, a także najnowszą siedmiosezonową adaptację Harry’ego Pottera.

Po sukcesie Rodu Smoka Warner Bros. Discovery postawiło na rozwój świata Gry o Tron. Studio oficjalnie potwierdziło produkcję prequela o tytule Rycerz siedmiu królestw. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →