kadr z serialu „Gra o tron”

Powstaje kolejny spin-off „Gry o tron” – „Rycerz Siedmiu Królestw


13 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po sukcesie Rodu Smoka Warner Bros. Discovery postawiło na rozwój świata Gry o Tron. Studio oficjalnie potwierdziło produkcję prequela o tytule Rycerz siedmiu królestw.

Nowy prequel Gry o tron

Niedawno informowaliśmy o tym, że ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu jednego z czołowych seriali HBO, Rodu smoka. Spin-off Gry o tron zgłębia historię rodu Targaryenów 200 lat sprzed wydarzeń głównej serii. Po świetnej reakcji fanów na prequel i rekordowych wynikach oglądalności, twórcy postawili na dalsze wykorzystywanie uniwersum stworzonego przez George’a R. R. Martina. Powstaje kolejna adaptacja jego powieści w formie serialu Rycerz Siedmiu Królestw.

„Sto lat przed wydarzeniami z Gry o tron dwóch nieprawdopodobnych bohaterów wędrowało po Westeros… młody, naiwny, ale i odważny rycerz, ser Duncan Wysoki, a także jego drobny giermek, Jajo. W epoce, w której ród Targaryenów wciąż zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku wciąż jest żywa, wielkie przeznaczenie, potężni wrogowie i niebezpieczne wyczyny czekają na przyjaciół” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Produkcja oparta jest na serii opowiadań fantasy autorstwa Martina, Opowieściach z Siedmiu Królestw, które opowiadają o przygodach ser Duncana Wysokiego (Dunk) i jego pomocnika, młodego Aegona V Targaryena (Jajo), późniejszego króla Aegona Piątego. Dotychczas autor napisał trzy historie z serii: Błędny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy Rycerz. Akcja dzieje się przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia, na podstawie której oparto główny serial, ale po wydarzeniach z Rodu smoka.

ród smoka hbo max gra o tron
„Ród smoka”, fot. HBO

Rycerz Siedmiu Królestw na Max

George R. R. Martin będzie scenarzystą serialu Rycerz Siedmiu Królestw i producentem wykonawczym. Razem z nim także Ira Parker, który współprodukował pierwszy sezon Rodu smoka. Producentami wykonawczymi będą również weterani Gry o tron i Ród smoka, Ryan Condal i Vince Gerardis.

Prace nad pierwszym sezonem nowego prequela ruszyły, co ogłosił Warner Bros. Discovery podczas dużej prezentacji, która zapowiedziała rebranding HBO Max. Platforma połączy się z Discovery+ i zamieni w Max, na którym pojawi się Rycerz siedmiu królestw. I nie tylko, bo tam zobaczymy również Pingwina z Colinem Farrellem, czyli kontynuację serialową Batmana, a także najnowszą siedmiosezonową adaptację Harry’ego Pottera.

Po sukcesie Rodu Smoka Warner Bros. Discovery postawiło na rozwój świata Gry o Tron. Studio oficjalnie potwierdziło produkcję prequela o tytule Rycerz siedmiu królestw. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Nowy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →