kadr z serialu „Ród smoka”

Ruszyły zdjęcia do 2. sezonuRodu smoka”. Co wiemy?


12 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ród smoka czeka kontynuacja, co nie jest dużym zaskoczeniem po dużej oglądalności pierwszego sezonu w zeszłym roku. Ekipa HBO zdradza szczegóły z planu. Kogo zobaczymy na ekranie i co wydarzy się w serialu?

Ród smoka – 2. sezon nadchodzi

HBO potwierdziło rozpoczęcie zdjęć do nowego sezonu jednej ze swoich czołowych produkcji, Ród smoka. Akcja serialu, opartego na książce George’a R.R. Martina Ogień i krew, toczy się 200 lat przed czasem, w którym osadzona jest Gra o tron i zgłębia historię rodu Targaryenów. Każdy odcinek produkcji przyciągał w Stanach Zjednoczonych około 10 milionów widzów. Ryan Condal, współtwórca i producent wykonawczy Rodu smoka, nie kryje ekscytacji nagraniami drugiego sezonu.

„Pisaliśmy drugi sezon bardzo długo, zanim jeszcze ogłosili, że powstanie, a my byliśmy w czasie postprodukcji pierwszego” – mówił „Variety”. „Musimy z kopyta ruszyć z nagraniami do drugiego sezonu, by utrzymywać tempa naszym fanom spragnionym kolejnego materiału” – zapowiadał. 11 kwietnia oficjalnie ruszyły zdjęcia, jak informuje HBO.

Co wiemy o drugim sezonie?

„Cieszymy się, że znów możemy kręcić z członkami naszej pierwotnej ekipy, a także z nowymi utalentowanymi osobami po obu stronach kamery. Wszystkie twoje ulubione postacie wkrótce będą spiskować przy stole, maszerując ze swoimi armiami i latając na smokach do bitwy. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się tym, co mamy w planach” – powiedział Condal.

HBO potwierdziło, że w obsadzie drugiego sezonu znaleźli się: Matt Smith jako Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower, Emma D’Arcy jako Rhaenyra Targaryen, Eve Best jako Rhaenys Targaryen, Steve Toussaint jako Corlys Velaryon, Fabien Frankel jako sir Criston Cole, Ewan Mitchell jako Aemond Targaryen, Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen, Sonoya Mizuno jako Mysaria i Rhys Ifans jako Otto Hightower, Harry Collett jako Jacaerys Velaryon, Bethany Antonia jako Baela Targaryen, Phoebe Campbell jako Rhaena Targaryen, Phia Saban jako Helaena Targaryen, Jefferson Hall jako Tyland i Jason Lannister oraz Matthew Needham jako Larys Strong.

Ród smoka
fot. HBO

Milly Alcock i Emily Carey, które w pierwszym sezonie wcieliły się w młodszą Rhaenyrę i Alicent, nie wrócą w nadchodzącym sezonie. Postacie nie są częścią historii opowiadanej w nadchodzącym sezonie. Być może pojawią się również innni aktorzy, o których jeszcze nie wiemy ze względu na ewentualne spoilery.

Data premiery nie jest jeszcze potwierdzona. „Deadline” przepowiada, że będzie miał premierę latem 2024 roku. Przewiduje również, że serial będzie trwał nawet cztery sezony.

Ród smoka czeka kontynuacja, co nie jest dużym zaskoczeniem po dużej oglądalności pierwszego sezonu w zeszłym roku. Ekipa HBO zdradza szczegóły z planu. Kogo zobaczymy na ekranie i co wydarzy się w serialu? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →