kadr ze zwiastuna serialu „Pingwin”

Spin-off „Batmana” nadciąga. Oto zwiastun serialu „Pingwin” z Colinem Farrellem


13 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Batman doczekał się serialowej kontynuacji. Serial Pingwin o tytułowym gangsterze z miasta Gotham doczekał się pierwszego zwiastuna.

Pingwin z pierwszym zwiastunem

Warner Bros. Discovery oficjalnie zapowiedziało spin-off Batmana o głównym antagoniście uniwersum. Pingwin opowie o tytułowym złoczyńcy, w którego wcieli się ponownie Colin Farrell.

Uwaga – w dalszej części tekstu są spoilery dotyczące filmu Batman (2022).

Ośmioodcinkowa produkcja skupi się na wydarzeniach, które nastąpiły po finale najnowszego Batmana z Robertem Pattinsonem. Po tym jak Riddler (Paul Dano) zabija jednego z głównych szefów mafii Gotham, Carmine’a Falcone (John Turturro), miasto pogrąża się w chaosie. Oswald Cobblepot, czyli tytułowy Pingwin, próbuje odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości świata przestępczego. „Świat nie został stworzony dla ludzi takich jak my” – mówi zachrypnięty Pingwin w pierwszym zwiastunie produkcji, który pokazał mroczny klimat produkcji.

Kogo zobaczymy w spin-offie Batmana?

Oprócz Farella w serialu występują: Cristin Milioti (Palm Spings) jako Sofia Falcone, córka Carmine’a Falcone; Michael Zegen (Wspaniała pani Maisel) jako Alberto Falcone, jej brat; Clancy Brown (John Wick 4) jako Salvatore Maroni, jeden z legendarnych gangsterów Gotham. Na ekranie zobaczymy również takich aktorów, jak Rhenzy Feliz (Runaways), Michael Kelly (House of Cards), Shohreh Aghdashloo (The Expanse), Deirdre O’Connell, Carmen Ejogo (Rozgrywka), François Chau (Ptaki Nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) i David H. Holmes (High Fidelity).

Serial wciąż jest w trakcie produkcji. Showrunnerem i jednym z producentów wykonawczych jest Lauren LeFranc (Agenci T.A.R.C.Z.Y). Pingwina produkuje również Matt Reeves, scenarzysta i rezyser Batmana z 2022 roku, Craig Zobel (Mare z Easttown), który wyreżyseruje pierwsze trzy odcinki serialu, a także Colin Farrell, Dylan Clark, Daniel Pipski i Bill Carraro.

Pingwin - jeden z najsłynniejszych przeciwników Batmana - z własnym serialem?
Colin Farell w filmie „Batman” (2022) z Robertem Pattinsonem

HBO Max zamienia się w Max

Spin-off Batmana zapowiedziano podczas prezentacji Warner Bros. Discovery, podczas której ogłoszono rebranding HBO Max. Platforma nie znika, ale łączy się Discovery+ i od 23 maja skróci nazwę do Max. Zmiana rozpocznie się tylko w Stanach Zjednoczonych – serwis Max pojawi się w Polsce dopiero w 2024 roku. Przewiduje się, że abonenci nie poniosą dodatkowych kosztów z powodu rebrandingu, tak jak było to w przypadku przekształcenia HBO GO na HBO Max. To na Max zobaczymy Pingwina oraz oficjalnie zapowiedzianą adaptację serialową Harry’ego Pottera.

Batman doczekał się serialowej kontynuacji. Serial Pingwin o tytułowym gangsterze z miasta Gotham doczekał się pierwszego zwiastuna. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Pingwin z pierwszym zwiastunem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →