materiały promocyjne / kolaż

Stopa Barbie równie kultowa co znak Batmana. Tak twierdzi Greta Gerwig


10 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Zbliża się głośna premiera filmu Barbie Grety Gerwig. Reżyserka podsyca dyskusję na temat stopy słynnej lalki i twierdzi, że wygięta część ciała jest symbolem tak samo charakterystycznym jak znak Batmana. O stopach mówi się w kontekście filmu naprawdę dużo.

Stopa Barbie jak symbol Batmana

Niedawno w wywiadzie dla magazynu „Time” Margot Robbie odpowiedziała na liczne pytania związane z filmem Barbie, między innymi te dotyczące sceny ze stopami. Wszyscy kinomani kojarzą już fragment zwiastuna nadchodzącej produkcji Grety Gerwig z wygiętą stopą bohaterki, tak samo jak u zabawkowej, plastikowej lalki. Wiele osób zastanawiało się, czy część ciała wygenerowano komputerowo, ale aktorka wyjaśniła: „Musiałam trzymać się drążka, aby moje stopy były zgięte. I tak, to są moje stopy”.

Gerwig stwierdziła w jednym z ostatnich wywiadów, że wygięte w łuk stopy lalki Barbie są dla niej ponadczasowym symbolem. „Zawsze wyobrażałam sobie wygiętą stopę [Barbie] jako coś w rodzaju symbolu Batmana” – powiedziała.

Afera stopowa

Internet oszalał na punkcie tych stóp. Na TikToku widoczny jest „Barbie Foot Challenge”, w którym ludzie próbują odtworzyć scenę, stając na palcach i robiąc kilka kroków w tej pozycji. W sprawę zaangażowali się już nawet lekarze, którzy ostrzegają przed ryzykiem kontuzji. Pamiętajcie miłośnicy Barbie – Margot robiła to z pomocą specjalnych narzędzi.

Stopy były również punktem zapalnym innej dyskusji w kontekście filmu. Trwa międzynarodowa trasa promocyjna twórców i aktorów zaangażowanych w realizację Barbie. Jak można się domyślać, oczy całego świata zwróciły się w stronę… stóp Margot Robbie. Nie wszyscy byli zachwyceni, bo okazało się, że artystka nie wykonała idealnej pielęgnacji pięt, które były delikatnie zrogowaciałe. Brzmi absurdalnie, ale to prawda. Trudno nie zgodzić się z obrońcami aktorki – zbyt wiele wymaga się od kobiet.

Zbliża się głośna premiera filmu Barbie Grety Gerwig. Reżyserka podsyca dyskusję na temat stopy słynnej lalki i twierdzi, że wygięta część ciała jest symbolem tak samo charakterystycznym jak znak Batmana. O stopach mówi się w kontekście filmu naprawdę dużo. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →