kadr z filmu z powstawania „I'm Just Ken”

Jak powstała piosenka Kena z „Barbie”? Sprawdźcie!


22 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Twórcy filmu Barbie udostępnili film zza kulis teledysku do uwielbianej przez fanów filmu piosenki I’m Just Ken.

I’m Kenough!

Wydaje się, że emocje po premierze Barbie zdążyły już opaść. Możemy więc z czystym sumieniem zebrać opinie na temat tej produkcji i wskazać wątki, które najbardziej zachwyciły widzów. Na czoło z pewnością wysuwa się postać Kena grana przez Ryana Goslinga i wykonanie piosenki I’m Just Ken, która zagościła na wielu playlistach. Twórcy filmu postanowili wyjść naprzeciw miłośnikom utworu i udostępnili film ukazujący proces powstawania zarówno samej piosenki jak i scen z jej wykorzystaniem. Co ciekawe wynika z niego m.in. że Ryan Gosling sam dograł perkusję do utworu.

Ryan Gosling – I’m Just Ken Exclusive (From Barbie The Album)

Hitowy soundtrack

Nie tylko I’m Just Ken sprawiło, że o soundtracku do Barbie było głośno. Film Grety Gerwig wzbudzał już na tym polu dyskusje w związku z brakiem pojawienia się hitu Barbie Girl zespołu Aqua. Ostatecznie w soundtracku znalazł się utwór Barbie World od Nicki Minaj i Ice Spice, do którego stworzenia wykorzystano sampel z hitu duńskiej grupy. Wszystko to przyczyniło się do tego, że soundtrack do filmu Barbie wskoczył do dziesiątki najchętniej słuchanych w historii platformy Spotify.

Ścieżkę dźwiękową autorstwa Marka Ronsona i Andrew Wyatta odsłuchano łącznie ponad 800 milionów razy! Do lidera jednak sporo brakuje. Utwory z soundtracku do Forresta Gumpa odsłuchano łącznie 6 miliadów(!) razy. Spodziewamy się więc, że Barbie może mieć problem z zajęciem pierwszego miejsca, ale z pewnością będzie wspinać się po liście najczęściej słuchanych soundtracków w historii Spotify.

Twórcy filmu Barbie udostępnili film zza kulis teledysku do uwielbianej przez fanów filmu piosenki I’m Just Ken. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie I’m Kenough! Wydaje się, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →