kadr z filmu „Barbie”

Istnieje kobieta, która nazywa się Barbie Oppenheimer. Ludzie jej nie wierzą


01 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Daleka krewna Roberta Oppenheimera nazywa się Barbara, czyli w zdrobnieniu Barbie. Od premiery słynnych tegorocznych filmów jest obiektem żartów.

Barbenheimer uderzył ją personalnie

Internetowy fenomen Barbenheimer wciaż zaskakuje. Jednoczesna kinowa premiera dwóch filmów, Barbie i Oppenheimer, doprowadziła do zalania mediów społecznościowych treściami, głównie memami, porównującymi obie produkcje i ich odbiorców. Kontrasty są jasne. On – jeden z najbardziej uznanych naukowców świata, ojciec bomby atomowej. Ona – popkulturowa sensacja, będąca kwintesencją mody i zmian społecznych głównie w kontekście dziewcząt i kobiet. Kontrasty napędziły marketingową machinę, czyniąc z Barbenheimera idealny sposób na promocję obu filmów.

W morzu memów utonęła jednak jedna konkretna osoba, którą bardzo dotknął specyficzny rodzaj promocji obu produkcji. Barbara „Barbie” Oppenheimer to emerytowana profesor Uniwersytetu Bostońskiego i babcia pięciorga dzieci z Massachusetts. Ojciec jej męża jest kuzynem J. Roberta Oppenheimera. Nie spodziewała się, że latem jej spokojne życie tak się zmieni. Od czasu premier filmów, gdy wypowiada swoje dane… ludzie jej nie wierzą.

Co obejrzeć w oczekiwaniu na „Barbie”? Oto pięć filmowych propozycji
materiały promocyjne

Prawdziwa Barbie Oppenheimer

Barbara opowiedziała o sytuacji portalowi „Slate”. „Jestem teraz na wakacjach i kiedy meldowałam się w hotelu, powiedziałam: »Barbie Oppenheimer!«, facet odpowiedział: „jaja sobie ze mnie robisz?” – opowiada. Na szczęście sytuacja jest dla niej raczej żartobliwa i nie spotkały ją z tego powodu (na razie) żadne nieprzyjemności.

Na obu filmach – Barbie oraz Oppenheimerze – była z mężem. Jako dalecy krewni głównego bohatera filmu docenili to, jak Christopher Nolan pokazał złożoną historię naukowca. Śmiali się jednak w głos na produkcji Grety Gerwig i nie mogą zdecydować się, który film podobał im się bardziej.

Daleka krewna Roberta Oppenheimera nazywa się Barbara, czyli w zdrobnieniu Barbie. Od premiery słynnych tegorocznych filmów jest obiektem żartów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Barbenheimer uderzył ją personalnie Internetowy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →