kadr z filmu „Batman”

Druga część „Batmana” ukaże się w 2025 roku


01 lutego 2023

Podziel się newsem:

Podczas konferencji prasowej Warner Bros., James Gunn i Peter Safran potwierdzili, że druga część Batmana trafi do kin w 2025 roku.

Pattinson jako Batman w 2025 roku

Batman w reżyserii Matta Reevesa okazał się wielkim hitem. Nie dziwi więc, że doczeka się on sequela. Na ostatniej konferencji Warner Bros., James Gunn i Peter Safran zapowiedzieli, że film z Robertem Pattinsonem w roli głównej trafi do kin 3 października 2025 roku. Co ciekawe, film będzie należał do nowej kategorii: DC Elseworlds. Znajdą się w niej wszystkie produkcje osadzone poza głównym uniwersum DC. Oprócz nowego Batmana znajdą się tam m.in. Joker: Folie à Deux, istniejący już serial animowany Młodzi Tytani: Akcja! oraz osobny film o Supermanie wyprodukowany przez J.J. Abramsa.

W tym czasie główne uniwersum zajmie się filmem Superman: Legacy, a także znalezieniem… nowego Batmana. Fani Roberta Pattinsona mogą być jednak spokojni. Jeszcze raz podkreślamy: chodzi o Człowieka-Nietoperza dla głównego uniwersum DC. Po Benie Afflecku szefostwo będzie chciało postawić na nowego aktora, którego pierwszym występem w DC Universe będzie film Batman i Robin oparty na legendarnych komiksach z serii The Brave And The Bold.

Trailer filmu Batman

Hit kinowy i streamingowy

Batman w reżyserii Matta Reevesa przekroczył barierę 700 milionów dolarów w box office, co stanowi ponad trzykrotne przebicie względem budżetu filmu. W samej Polsce w pierwszy weekend film przyciągnął do kin ponad 226 tysięcy widzów. Następnie produkcja trafiła na HBO Max, gdzie również okazała się wielkim hitem. W trakcie pierwszych dwudziestu czterech godzin dzieło w reżyserii Matta Reevesa obejrzano w ponad siedemset dwudziestu tysiącach gospodarstw domowych. Batman tym samym przebił prawie dwukrotnie inną produkcję ze świata DC. W trakcie swojej pierwszej doby na platformie film Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera obejrzano „jedynie” w trzystu dziewięćdziesięciu gospodarstwach.

The Batman Riddler nowy zwiastun robert pattinson
Plakat promujący film

Podczas konferencji prasowej Warner Bros., James Gunn i Peter Safran potwierdzili, że druga część Batmana trafi do kin w 2025 roku. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Pattinson […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →