kadr z filmu „Batman”

Scenariusz „Batmana” Matta Reevesa trafił do sieci. Kto chętny na lekturę?


29 grudnia 2022

Podziel się newsem:

W Internecie dostępny jest już scenariusz filmu Batman w reżyserii Matta Reevesa. Skrypt jest zaskakująco krótki, jak na tak długą produkcję.

Jak rozpisali to Greg i Reeves?

Prawie dziesięć miesięcy po premierze długo wyczekiwanego filmu Batman do sieci trafił scenariusz produkcji. Napisali go Peter Greg oraz Matt Reeves, który także wyreżyserował nowe spojrzenie na obrońcę Gotham. Bruce Wayne już od dwóch lat przywdziewa pelerynę i nocami rusza zapolować na przestępców. W mieście pojawia się nowy, groźny morderca, który przy swoich ofiarach pozostawia zagadki. Batman oraz porucznik Gordon próbują rozwikłać sprawę i złapać kryminalistę, zaś Wayne’owi przyjdzie również zmierzyć się z grzechami jego ojca. Główną rolę zagrał Robert Pattinson, a w obsadzie byli także Zoe Kravitz, Jeffrey Wright, Andy Serkis, Colin Farrell, John Turturro i Paul Dano. Scenariusz filmu można przeczytać tutaj. Skrypt ma jedynie 129 stron, co przy blisko trzech godzinach trwania filmu jest dość zaskakujące. Zazwyczaj jedna minuta scenariusza odpowiada jednej minucie filmu.

Batman zarobił ponad 770 milionów dolarów i znalazł się na siódmym miejscu wśród najbardziej dochodowych produkcji tego roku. Film znalazł się na trzech spośród dziesięciu ogłoszonych oscarowych shortlist. Z tego, co wiadomo na ten moment, obraz zawalczy o nominacje za Najlepszy dźwięk, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepsze fryzury i makijaż. Ku zaskoczeniu, film nie stanie w szranki o nagrodę za Najlepszą muzykę. Ścieżka dźwiękowa Michaela Giacchino otrzymała za to nominację do Grammy.

The Batman – zwiastun

Najpierw Batman, potem Pingwin

Kontynuacja filmu nie ukaże się szybciej niż w 2025 roku. Zanim to nastąpi, w nasze ręce powinien trafić serialowy spin-off o Pingwinie, którego ponownie zagra Colin Farrell. Akcja produkcji rozpocznie się tydzień po wydarzeniach z Batmana, kiedy Gotham będzie jeszcze pod wodą. Pingwin prawdopodobnie będzie próbował przejąć kryminalny półświatek po swoim szefie, Carminie Falcone. Wiadomo, że w serialu wystąpi znana między innymi z Palm Springs Cristin Milioti. Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2023 roku. Scenariusz napisała Lauren LeFranc, a nad całością czuwać będzie Matt Reeves, który zbuduje wokół Batmana małe uniwersum.

W Internecie dostępny jest już scenariusz filmu Batman w reżyserii Matta Reevesa. Skrypt jest zaskakująco krótki, jak na tak długą produkcję. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →