fot. Warner Bros. Discovery

Harry Potter” wróci jako serial. W planach siedem sezonów


04 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Harry Potter wróci w formie serialowego rebootu. Warner Bros. Discovery dogrywa podpisanie umowy z J.K. Rowling, która ma być producentką serialu.

Serial Harry Potter nadchodzi

Portal „Bloomberg” poinformował, że seria o Harrym Potterze doczeka się rebootu w formie serialu dla HBO. Każdy sezon ma być oparty na jednej ze słynnych książek J.K. Rowling. Informatorzy ze środowiska Warner Bros. Discovery zapewniają, że nowy materiał pozostanie wierny oryginałom, ale zostanie odświeżony. Niestety wytwórnia nie potwierdziła jeszcze oficjalnie informacji o serii. 12 kwietnia odbędzie się konferencja Warner Bros. Discovery, na której być może poznamy więcej szczegółów.

Reboot to część planu rozwijania dużych franczyz Warner Bros. Poza serią Harry Potter, ostatnio potwierdzono również produkcję nowych filmów z serii Władca Pierścieni.

harry potter turniej z okazji 20. rocznicy premiery pierwszego filmu
Harry Potter (Daniel Radcliffe), Ron Weasley (Rupert Grint) i Hermiona Granger (Emma Watson) w filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (2001)

Kontrowersje wokół J.K. Rowling

Nie każdemu może spodobać się to, że autorka bestsellerowych powieści o Harrym Potterze będzie częścią realizacji serialu. J.K. Rowling oskarżana jest o transfobię, a także antysemityzm, co szeroko wyjaśnialiśmy tutaj. Wielu fanów, pomimo przywiązania do uniwersum czarodziejów, protestowało przeciwko kolejnym produkcjom, które mogłyby wspierać finansowo Brytyjkę. Według źródeł serwisu „Bloomberg” Rowling ma być włączona w tworzenie nadchodzącego rebootu, by był on dobrym oddaniem jej książek. Nie będzie jednak jedną z głównych twórczyń, a jedynie doradczynią.

Dotychczasowe ekranizacje Harry’ego Pottera

Dobrze znana filmowa seria Harry Potter to osiem produkcji, które pojawiały się między 2001 a 2011 rokiem. Oparto je na książkach J.K. Rowling, które sprzedały się w setkach milionów kopii na całym świecie i zostały przełożone na 85 języków. Warner Bros. zarobił na ekranizacjach filmowych niecałe osiem miliardów dolarów. W kolejnych latach powstały również trzy filmy z serii Fantastyczne Zwierzęta, które nie odniosły jednak tak dużego sukcesu komercyjnego. Sukcesem okazała się jednak gra komputerowa Dziedzictwo Hogwartu wydana w lutym tego roku. Globalna sprzedaż już po kilku tygodniach od premiery była rewelacyjna – fani kupili kilkanaście milionów egzemplarzy, przynosząc twórcom niemal miliard dolarów zysku. Liczby są dziś zdecydowanie wyższe.

Harry Potter fantastyczne zwierzęta
kadr z filmu “Harry Potter i więzień Azkabanu” (2004)

Fani czekają na serial?

Wiele osób uważa, że filmy, w których główne role odegrali Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson, są dobrą i skończoną ekranizacją książek o czarodziejach. Trudno wyobrazić sobie, że zaczniemy kojarzyć kultowych bohaterów z nowymi aktorami, którzy wcielą się w postacie Harry’ego, Rona i Hermiony. W mediach społecznościowych można zauważyć negatywne reakcje na ponowną ekranizację serii, która ma niewiele różnić się od poprzednika.

Harry Potter wróci w formie serialowego rebootu. Warner Bros. Discovery dogrywa podpisanie umowy z J.K. Rowling, która ma być producentką serialu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Serial Harry Potter […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →