kadr z filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”

Do sprzedaży trafią monety kolekcjonerskie z „Harrym Potterem” i „Mortal Kombat”


06 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Mennica Gdańska podjęła współpracę z Warner Bros. Discovery czego efektem będzie seria monet kolekcjonerskich związanych z uniwersami Harrego Pottera i Mortal Kombat.

Fani kolekcjonują wiele rzeczy

Każdy, kto choć trochę obraca się między fanami uniwersów książkowych, filmowych czy growych z pewnością wie, że wielu fanów kocha zbierać rzeczy związane z ukochanymi dziełami. Często bardzo typowe i klasyczne jak plakaty czy figurki, a niekiedy nieco bardziej ekscentryczne jak np. przeróżne sprzęty codziennego użytku, które należały do osób związanych z ukochanym uniwersum. Propozycję dla kolekcjonerów od Warner Bros. Discovery i Mennicy Gdańskiej określilibyśmy natomiast mianem po prostu nietypowej. Podmioty te połączył bowiem siły tworząc wyjątkowe monety kolekcjonerskie związane z uniwersami Harrego Pottera i Mortal Kombat.

Pierwsze z nich zostały wytłoczone w liczbie 500 sztuk, z próby srebra 999, a ich nominalna wartość to 5 dolarów. Co ciekawe mają one być akceptowalne jako środek płatniczy w sklepach. Jednak ciężko nam sobie wyobrazić, żeby ktoś na zakupach w swoim ulubionym warzywniaku próbował płacić monetą z Mortal Kombat.

Sprawdź także: Bat-sutki, parasol Pingwina i laska Riddlera. Rusza aukcja kostiumów z filmowych Batmanów

Wyjątkowo istotny dla kolekcjonerów z pewnością będzie fakt, że każda z pięciuset monet jest indywidualnie numerowana na brzegu. Sprzedaż monet związanych z Mortal Kombat ruszy 30 września, a z Harrego Pottera 20 października. Niewykluczone, że w przypadku sukcesu pierwszej serii doczekamy także kolejnych wyjątkowych monet kolekcjonerskich. Tymczasem sprawdźcie, jak wyglądają monety, które w najbliższym czasie trafią do sprzedaży. Zainteresowani zakupem?

Monety kolekcjonerskie nawiązujące do uniwersów Harrego Pottera i Mortal Kombat, które trafią do sprzedaży

Do sprzedaży trafią monety kolekcjonerskie z „Harrym Potterem” i „Mortal Kombat”

Mennica Gdańska podjęła współpracę z Warner Bros. Discovery czego efektem będzie seria monet kolekcjonerskich związanych z uniwersami Harrego Pottera i Mortal Kombat. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Fani kolekcjonują wiele rzeczy Każdy, kto choć trochę obraca […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →