fot. Alamy

Bat-sutki, parasol Pingwina i laska Riddlera. Rusza aukcja kostiumów z filmowych Batmanów


08 lipca 2022

Podziel się newsem:

Marzyliście kiedyś o tym, by założyć prawdziwy kostium Batmana? Teraz będzie to możliwe. Za kilkanaście dni wystartuje aukcja, na której będzie można wylicytować prawdziwe stroje z filmów o Mrocznym Rycerzu. Tak, będzie można również nabyć słynny kostium z bat-sutkami.

Batman w Twojej szafie

Jest rok 1997. Na ekrany wchodzi film Batman & Robin, gdzie w Mrocznego Rycerza wcielał się George Clooney. Fani zwrócili uwagę na kostium obrońcy Gotham, który z jakiegoś powodu miał dodane sutki. Od tamtej pory dyskusje na temat kostiumu nie ustają, a sama stylówka jest chyba uznawana za najgorszą spośród strojów Mrocznego Rycerza. Warto jednak dodać, że ten detal pojawił się w kostiumie już dwa lata wcześniej w filmie Batman Forever, gdzie Bruce’a Wayne’a zagrał Val Kilmer. Dlaczego już wtedy nie podniosły się głosy o bat-sutkach? Tego nie wiadomo.

Sprawdź także: Minionki kontra dżentelmeni. Kina zakazują wejść osobom w garniturach

Wiadomo natomiast, że strój, który przywdziewał George Clooney, będzie można wylicytować na aukcji zorganizowanej przez Heritage Auctions, która odbędzie się w dniach 22-23 lipca 2022 roku. Cena wywoławcza? Czterdzieści tysięcy dolarów.

Dodałem sutki już w kostiumie Vala Kilmera w filmie Batman Forever. To nie był żaden fetysz, a inspiracja rzymskimi centurionami. Postacie w komiksach zawsze wyglądały, jakby były nagie i ktoś je pomalował – chodziło o anatomię i to chciałem uwypuklić. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba taki był mój cel. Dlatego dodałem te sutki. Nie wiedziałem, że będzie z tego taka głośna sprawa

– mówił Jose Fernandez, twórca kostiumów.

Chętni na inne gadżety i kostiumy z filmów o Batmanie?

Na aukcji zostanie również wystawiony parasol, którego używał Pingwin odgrywany przez Danny’ego DeVito w filmie Powrót Batmana. Kolekcjonerzy będą mogli także zgarnąć laskę ze znakiem zapytania, czyli atrybut Riddlera, który w Batman Forever dzierżył Jim Carrey. No i jest jeszcze jedna gratka – kostium Jokera, który nosił Jack Nicholson. Cena wywoławcza? Niemała – 65 tysięcy dolarów.

joker
kadr z filmu Batman

Marzyliście kiedyś o tym, by założyć prawdziwy kostium Batmana? Teraz będzie to możliwe. Za kilkanaście dni wystartuje aukcja, na której będzie można wylicytować prawdziwe stroje z filmów o Mrocznym Rycerzu. Tak, będzie można również nabyć słynny kostium z bat-sutkami. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →