fot. Universal Pictures

„Minionki” kontra dżentelmeni. Kina zakazują wejść osobom w garniturach


06 lipca 2022

Podziel się newsem:

Nowy internetowy trend związany z filmem Minionki: Wejście Gru nie wszystkim się podoba. Kina w Wielkiej Brytanii zakazują wstępu osobom ubranym w garnitury.

Rekordowe Minionki

Minionki: Wejście Gru trafiły do kin 1 lipca, a wyniki finansowe już robią wrażenie. Film Kyle’a Baldy ma już na swoim koncie ponad dwieście szesnaście milionów dolarów. Zaliczył również rekordowy rezultat w historii amerykańskiego kina jako film, który zarobił najwięcej w okresie długiego weekendu związanego z Dniem Niepodległości. Nowe Minionki zgarnęły w tym czasie ponad sto dwadzieścia pięć milionów dolarów, przebijając wynik filmu Transformers: Dark of the Moon o ponad dziesięć milionów. Kto wie, czy produkcja o młodym Gru osiągnęłaby taki rezultat gdyby nie… widzowie w garniturach?

Minionki przejmują Internet

Nowy trend z miejsca podbił Internet. A o co w nim chodzi? O widzów, którzy na seans wybierają się w garniturach, wcielając się niejako w rolę filmowych koneserów. Pod #gentleminions możemy znaleźć masę filmików, na których widać grupy osób w garniturach wchodzących na seans Minionków, komentujących film czy dających mu owacje na stojąco. Trend przejął Internet, a wyświetlenia filmików można liczyć w milionach.

Dżentelmeni udający się na nowe Minionki mają jednak swoich przeciwników. Kina w Wielkiej Brytanii zaczęły zakazywać ludziom ubranym w garnitury wejść na nowy film z powodu niewłaściwego, głośnego zachowania, przeszkadzania czy rzucania popcornem.

To było naprawdę smutne. Do kina przychodziły całe rodziny, które później nie chciały wrócić na salę kinową, gdy zaradziliśmy temu problemowi. Niektóre wychodziły jeszcze zanim film się zaczął, dzieci płakały. Próbowaliśmy rozmawiać z ludźmi w garniturach, ale w wielu przypadkach nic to nie dało. Zdecydowaliśmy więc, że tymczasowo usuniemy film z repertuaru. Nigdy wcześniej nie musieliśmy tego robić, ale takie zachowania są po prostu nieodpowiednie. Dzięki, ale nie mamy zamiaru brać udziału w tik-tokowym trendzie

– powiedział dla BBC Daniel Phillips-Smith, kierownik kina Mallard na wyspie Guernsey.

Podobną decyzję podjęła sieć kin ODEON.

Sprawdź także: James Cameron nie nakręci kolejnych części Avatara?

Oczywiście nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora, bo przypadki wandalizmu czy niewłaściwego zachowania są zapewne kroplą w morzu. Trend #gentleminions ma również swoich zwolenników. Pozytywnie zareagowała na niego wytwórnia Universal Pictures.

Nowy internetowy trend związany z filmem Minionki: Wejście Gru nie wszystkim się podoba. Kina w Wielkiej Brytanii zakazują wstępu osobom ubranym w garnitury. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →