fot. Universal Pictures

„Minionki: Wejście Gru” ocenzurowane w Chinach


23 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Minionki: Wejście Gru zostały ocenzurowane w Chinach. Zmieniono zakończenie filmu, które całkowicie burzy całą serię filmów o Gru i jego podwładnych.

Minionki: Wejście Gru do podziemnego kręgu

To, że Chiny cenzurują film i zmieniają zakończenie, nie jest niczym nowym. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że Państwo Środka zmieniło nieco filmowy Podziemny krąg, nieświadomie znacząco przybliżając go to książkowego pierwowzoru autorstwa Chucka Palahniuka. Tym razem cenzorzy postanowili wziąć się za paradoksalnie bardziej bezpieczną produkcję – Minionki: Wejście Gru. Podstawowa wersja filmu kończy się sceną, kiedy Gru oraz Wild Knuckles unikają schwytania przez władze po kradzieży Mona Lisy, zaś Wild Knuckles finguje swoją śmierć. Chińczycy mają jednak inne zdanie na ten temat i u nich takie coś nie przejdzie. Film kończy się tam inaczej. Minionki: Wejście Gru w wersji chińskiej zaliczają raczej słodko-gorzkie zakończenie, gdyż według wyświetlanej tam planszy Wild Knuckles został złapany i spędził ostatecznie dwadzieścia lat w więzieniu.

Sprawdź także: Ryan Gosling po raz kolejny u boku Margot Robbie? Aktor negocjuje rolę w prequelu Ocean’s Eleven

Gru z kolei zawrócił z przestępczej ścieżki i wrócił do rodziny. Według chińskiego zakończenia, jego największym życiowym osiągnięciem jest bycie ojcem dla trzech dziewczynek. Oczywiście nijak ma się to do całej filmowej serii, a Chiny po raz kolejny prezentują triumf władz.

Minionki kontra dżentelmeni. Kina zakazują wejść osobom w garniturach
fot. Universal Pictures

Minionki: Wejście Gru – dress code wymagany

O nowych Minionkach było głośno z jeszcze jednego powodu. W Internecie narodził się trend polegający na uczestnictwie w seansie, będąc ubranym w galowe i odświętne stroje. Akcja spotkała się głównie z pozytywnym przyjęciem, jednak niektóre kina zabraniały takiego ubioru ze względu na niewłaściwe zachowanie ludzi w garniturach, którzy po prostu przeszkadzali w oglądaniu filmu innym ludziom.

Minionki: Wejście Gru jest jednocześnie najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach w 2022 roku. Zobaczyło go ponad milion czterysta tysięcy osób.

Minionki: Wejście Gru zostały ocenzurowane w Chinach. Zmieniono zakończenie filmu, które całkowicie burzy całą serię filmów o Gru i jego podwładnych. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →