fot. materiały prasowe

Minionki w błyszczącym towarzystwie. U ich boku zaśpiewają Tame Impala, BROCKHAMPTON i St. Vincent


11 maja 2022

Podziel się newsem:

Minionki: Wejście Gru już niedługo ozdobi ekrany kin. Filmowej produkcji towarzyszyć będzie również oficjalna ścieżka muzyczna, która ozdobiona jest wielkimi nazwiskami.

Ziemia pokryje się… kolorem żółtym?

Minionki powracają w wielkim stylu. Żółte stworki po raz kolejny zadebiutują niedługo na wielkim ekranie. Tym razem w produkcji, która nieco przybliży nam historię ich „taty” – Gru.

Minionki
fot. Wirtualne Media

Gru, na długo przed tym, jak stanie się mistrzem zła, jest zaledwie 12-letnim chłopcem z przedmieść lat 70., który knuje, jak podbić świat. Nie idzie mu to zbyt dobrze. Wszystko się jednak zmienia, kiedy spotyka Minionki. Razem budują swoją pierwszą bazę, projektują pierwszą broń i podejmują się pierwszych misji. Kiedy niesławna supergrupa super złoczyńców, Vicious 6, wyrzuca swojego lidera – legendarnego wojownika sztuk walki Wild Knucklesa, Gru, postanawia zostać najnowszym członkiem ekipy. Choć początkowo nie robi zbyt dobrego wrażenia, ostatecznie przechytrza i rozwściecza Vicious 6, stając się ich śmiertelnym wrogiem. Gdy Gru ucieka, Minionki próbują opanować kung-fu, by mu pomóc, tymczasem Gru odkrywa, że nawet źli ludzie potrzebują pomocy przyjaciół.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. i przybliża historię Gru – największego złoczyńcy na świecie – który po raz pierwszy spotkał Minionki, powołał do życia najbardziej nikczemną ekipę w kinie i rozpoczął walkę z najbardziej niepowstrzymaną grupą przestępczą, jaką kiedykolwiek stworzono

– czytamy w zapowiedzi filmu

MINIONKI: WEJŚCIE GRU – ZWIASTUN, zobacz!

Ścieżka muzyczna okraszona wielkimi nazwiskami

Za ścieżkę dźwiękową w filmie odpowiada tegoroczny laureat Grammy, Jack Antonoff. Jest on znanym na całym świecie wokalistą, autorem tekstów i producentem nagrań, a także leaderem rockowej grupy Bleachers. Jako autor piosenek i producent Antonoff współpracował z takimi gwiazdami, jak Diana Ross, Taylor Swift, Lorde, St. Vincent, Florence + The Machine, Lana Del Rey czy Kevin Abstract.

Ścieżka muzyczna do Minionki: Wejście Gru to hołd dla funku, disco, soulu i największych przebojów lat 70., złożony przez najlepszych współczesnych twórców – od nowej wersji Funkytown (z repertuaru Lipps Inc.) w wykonaniu St. Vincent, przez interpretację Dance to the Music (Sly and The Family Stone) przygotowaną przez H.E.R. oraz cover Instant Karma! (John Lennon) w wersji Bleachers, po Phoebe Bridgers, biorącą na warsztat Goodbye To Love The Carpenters. Oczywiście na płycie nie zabrakło Minionków, które zmierzyły się z piosenką Cecilia duetu Simon & Garfunkel.

Przeczytaj także: Kwiecień 2022 na Netflixie: nowe odcinki „Ozark”, „Zadzwoń do Saula”, „Bańka” i inne

Lista utworów:

1. Turn Up The Sunshine Diana Ross ft. Tame Impala
2. Shining StarBrittany Howard ft. Verdine White (Earth, Wind & Fire 1975)
3. FunkytownSt. Vincent (Lipps Inc 1979)
4. Hollywood SwingingBROCKHAMPTON (Kool & The Gang 1974)
5. DesafinadoKali Uchis (Stan Getz & Joao Gilberto 1959)
6. Bang BangCaroline Polachek (Nancy Sinatra 1966)
7. Fly Like an EagleThundercat (Steve Miller Band 1976)
8. Goodbye To LovePhoebe Bridgers (The Carpenters 1972)
9. Instant Karma! Bleachers (John Lennon 1970)
10. You’re No GoodWeyes Blood (Linda Ronstadt 1975)
11. VehicleGary Clark Jr. (The Ides of March 1970)
12. Dance to the MusicH.E.R. (Sly and The Family Stone 1967)
13. Black Magic WomanTierra Whack (Santana 1970)
14. CoolVerdine White
15. Born To Be AliveJackson Wang (Patrick Hernandez 1979)
16. Cecilia The Minions (Simon & Garfunkel 1970)
17. Bang BangG.E.M. (Nancy Sinatra 1966)
18. Kung Fu SuiteRZA
19. Minions: The Rise of Gru Score Suite Heitor Pereira

Minionki: Wejście Gru już niedługo ozdobi ekrany kin. Filmowej produkcji towarzyszyć będzie również oficjalna ścieżka muzyczna, która ozdobiona jest wielkimi nazwiskami. Ziemia pokryje się… kolorem żółtym? Minionki powracają w wielkim stylu. Żółte stworki po raz kolejny zadebiutują niedługo na wielkim ekranie. Tym razem w produkcji, która nieco przybliży nam historię ich „taty” – Gru. Gru, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →