fot. HBO Max

„Batman Azteca”, czyli Mroczny Rycerz kontra konkwistadorzy. Powstaje nowy film animowany


21 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Batman Azteca: Choque de Imperios to nowy film animowany przedstawiający meksykańską wersję Człowieka Nietoperza. Znamy zarys fabuły produkcji.

Batman Azteca – z Gotham do Mezoameryki

Batman Azteca: Choque de Imperios przeniesie nas kilkaset lat wstecz, do czasów, kiedy hiszpańscy konkwistadorzy wyprawiali się do nowo odkrytej Ameryki w celu podboju terytoriów. Głównym bohaterem filmu będzie młody przedstawiciel narodu Azteków – Yohualli Coatl, którego ojciec został zamordowany przez najeźdźców z Europy. Yohualli pod czujnym okiem swojego mentora Acatzina ma nabyć odpowiednie umiejętności, które pozwolą mu na pomszczenie swojego ojca. Pomóc mają mu w tym również gadżety oraz zestaw różnorakich broni, powstałych w świątyni boga nietoperza – Tzinacana. Batman Azteca: Choque de Imperios nie ma jeszcze daty premiery, jednak wiadomo już, jak będą przebiegać prace na filmem.

Sprawdź także: Chris Evans odpowiedział, czy wróciłby do roli Johnny’ego Storma

Produkcję wyreżyseruje Juan Meza-León, a całość powstanie w Meksyku. Ma to umożliwić udział lokalnej społeczności i odkrycie nowych talentów. Nad filmem pracować będzie również Alejandro Díaz Barriga, ekspert nauk o Mezoameryce oraz nauk etnicznych o Meksyku i Andach. Dzięki temu produkcja zachowa zgodność historyczną, a Barriga zadba również o odpowiednie przedstawienie ówczesnych Azteków. Nowy animowany Batman będzie produkcją hiszpańskojęzyczną i powstaje dla HBO Max.

batman azteca
fot. HBO Max

Batman Azteca to już kolejna taka produkcja

Batman Azteca: Choque de Imperios nie będzie jedyną wariacją na temat Batmana. W 2018 roku swoją premierę miał Batman Ninja, w którym Mroczny Rycerz i jego najwięksi przeciwnicy przenieśli się do czasów feudalnej Japonii. Designem postaci zajął się wówczas japoński autor Takashi Okazaki, twórca słynnej mangi Afro Samurai. Batman Ninja zebrał raczej średnie oceny, jednak chwalono nowatorski pomysł i świeże spojrzenie japońskich twórców na jednego z najbardziej popularnych komiksowych superbohaterów.

Batman Azteca: Choque de Imperios to nowy film animowany przedstawiający meksykańską wersję Człowieka Nietoperza. Znamy zarys fabuły produkcji. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Batman Azteca – z […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →