fot. DC Comics

Czy komiksowy Batman jest biseksualny? Nowy zeszyt daje pewne poszlaki


18 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na rynku ukazał się piąty zeszyt z serii Batman: The Knight autorstwa Chipa Zdarsky’ego i Carmine’a Di Giandomenico. Komiks może rzucać nowe światło na seksualność Bruce’a Wayne’a.

Batman, czyli geniusz, miliarder, filantrop i playboy

Batmana, lub też bardziej kryjącego się pod maską Bruce’a Wayne’a, kojarzymy głównie z byciem playboyem, któremu uwodzenie kobiet przychodzi raczej łatwo. O ile świtają nam gdzieś nazwiska, takie jak Vicki Vale, Julie Madison, Talia al Ghul czy Diana Prince alias Wonder Woman, tak chyba żadna z pań nie zajmuje w sercu Batmana tyle miejsca, ile Selina Kyle / Kobieta Kot. Możemy do tego również dodać Rachel Dawes wprowadzoną w filmach Christophera Nolana i mamy całkiem szeroki ogląd na życie uczuciowe Bruce’a Wayne’a.

Ma to oczywiście swoje uwarunkowania jeszcze z czasów debiutu Batmana oraz całej jego historii. Główny bohater musiał mieć love interest, a biorąc pod uwagę fakt, że bohaterem był głównie mężczyzna, naturalne wówczas było, że swoje uczucia kieruje do kobiety. Często obserwowaliśmy Bruce’a Wayne’a, kiedy już oczyszczał Gotham z przestępców. Rzadziej mieliśmy okazję podejrzeć, co działo się z nim, kiedy się kształcił lub dopiero poznawał przeróżne sztuki walki. Taką okazję daje nam komiksowa seria Batman: The Knight autorstwa Chipa Zdarsky’ego i Carmine’a Di Giandomenico.

Sprawdź także: Wiemy, kto stworzy drugą odsłonę The Batman

Ważny krok

W piątym zeszycie serii Bruce Wayne oraz jego przyjaciel Anton zostają uwolnieni z rosyjskiego więzienia przez byłego agenta KGB Avery’ego Oblonsky’ego. Wayne i Anton odbywają krótką rozmowę sam na sam, po czym zbliżają się do siebie. Sytuacja zostaje jednak przerwana przez Oblonsky’ego.

batman biseksualny
fragment zeszytu Batman: The Knight #5

DC Comics nie potwierdziło oficjalnie biseksualności Batmana, jednak nie byłby to już pierwszy przypadek, gdy któraś z postaci dokonuje coming outu. W zeszycie z serii Batman: Urban Legends #6 swoją orientację jako biseksualną określił Tim Drake / Robin, zaś w piątym zeszycie Superman: Son of Kal-El dokonał tego Jon Kent, syn Supermana.

Na rynku ukazał się piąty zeszyt z serii Batman: The Knight autorstwa Chipa Zdarsky’ego i Carmine’a Di Giandomenico. Komiks może rzucać nowe światło na seksualność Bruce’a Wayne’a. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →