kadr z komiksu "Superman: Son of Kal-El"

Superman dokona coming outu w nadchodzącym numerze swojego nowego komiksu


13 października 2021

Podziel się newsem:

11 października to Dzień Coming Outu. Z tej okazji w Internecie pojawiła się zapowiedź nowego numeru komiksu Superman: Son of Kal-El, w którym bohater dokona coming outu jako osoba biseksualna.

Przybądź i bądź, Supermanie

Superman jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych superbohaterów pochodzących z komiksowych kart. Jego pierwsze wystąpienie miało miejsce już w 1938 roku! Kryptończyk zrobił dużo przez te 80 lat swojej historii. Walczył tu i tam, niejednokrotnie uratował świat i taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze długo. Bo Superman, tak jak wielu innych bohaterów, jest także symbolem. Uosobieniem pewnych wartości i norm. Nic więc dziwnego, że popularna “S” widoczna na kostiumie bohatera, trafia dosłownie wszędzie – na koszulki, czapki, case’y na telefony, wszędzie.

Częstym zjawiskiem zaczęło być pewne przekazywanie superbohaterskiej pałeczki. I tak, Spider-Manem jest już nie tylko Peter Parker, ale również Miles Morales czy Ben Reilly. Miano Batmana – oprócz Bruce’a Wayne’a – przyjmował także Terry McGinnis. Z Supermanem utożsamiamy rzecz jasna Kal-Ela, znanego pod ziemskim nazwiskiem jako Clark Kent. Bohater wiązał swoje losy i życie miłosne z dziennikarką Lois Lane. W lipcu bieżącego roku, w nowej komiksowej serii noszącej tytuł Superman: Son of Kal-El, miano Człowieka ze Stali przyjął syn wspomnianej dwójki – Jon Kent.

Superman dokona coming outu w nadchodzącym numerze swojego nowego komiksu
Superman: Son of Kal-El, kadr z komiksu

Ważny krok w DC Comics

W ramach Dnia Coming Outu, DC Comics podzieliło się zapowiedzią piątego zeszytu z serii o Jonie Kencie.

Tak jak wcześniej jego ojciec, Jon Kent zakochał się w reporterze. Po początkowym zawiązaniu przyjaźni z Jayem Nakamurą, obaj zostali połączeni w romantycznej relacji na kartach piątego zeszytu Superman: Son of Kal-El, którego autorami są Tom Taylor (Dark Knights of Steel) i rysownik John Timms (Harley Quinn). Podążając do momentu, kiedy Superman wypruwa sobie żyły, aby uratować kogo się tylko da, Jay jest gotów zaopiekować się Człowiekiem ze Stali.

Tom Taylor także wypowiedział się o nadchodzącym zeszycie.

Od zawsze mówiłem, że każdy potrzebuje bohaterów i każdy zasługuje na to, aby widzieć siebie jako bohatera. Jestem wdzięczny DC i Warner Bros za to, że również dzielą tę ideę.

Symbol Supermana zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dziś ten symbol reprezentuje coś więcej. Dzisiaj więcej osób może widzieć siebie w postaci najpotężniejszego superbohatera z komiksów.

Piąty zeszyt serii Superman: Son of Kal-El ukaże się 9 listopada. Coming out Jona Kenta jest już kolejnym ważnym krokiem, który postawiło DC Comics. Nie tak dawno podobne wydarzenie miało miejsce w komiksie Batman: Urban Legends. Wówczas coming outu dokonał Tim Drake, szerzej znany jako pomocnik Batmana Robin.

11 października to Dzień Coming Outu. Z tej okazji w Internecie pojawiła się zapowiedź nowego numeru komiksu Superman: Son of Kal-El, w którym bohater dokona coming outu jako osoba biseksualna. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →