kadr z komiksu „Dark Nights: Death Metal”

„Dark Nights: Death Metal” – płyta inspirowana komiksową serią już dostępna


18 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Normą jest wydawanie płyt inspirowanych filmami, serialami czy grami. Inaczej sprawa ma się z komiksami. Miniseria Dark Nights: Death Metal doczekała się swojej własnej składanki. Album jest już dostępny zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej.

Ale jak to, płyta o komiksie?

Dark Nights: Death Metal to krótka, siedmiozeszytowa seria ze stajni DC Comics autorstwa Scotta Snydera i rysownika Grega Capullo. Chciałbym przybliżyć Wam nieco historię, którą opowiada, ale jak to bywa z komiksowymi seriami, często dochodzi do najróżniejszych crossoverów, resetowania uniwersum i innych dziwnych rzeczy. Ciężko się w tym połapać. Tak jest również w tym przypadku, więc ograniczę się tylko do absolutnego minimum. Nie tylko Ziemia, ale i cały Wszechświat są zagrożone, a grupa rozdzielonych superbohaterów, na czele z Wonder Woman, Batmanem i Supermanem stawia czoło najeźdźcom. Z pozoru klasyczna i oklepana historia, jednakże DN:DM chwalone jest za unikatową fabułę, styl czy zakończenie.

Skoro powstają soundtracki inspirowane filmami, tak jak na przykład w przypadku Kosmicznego Meczu, to czemu by nie zrobić podobnej rzeczy z komiksami? Na to pytanie odpowiedź zna Tyler Bates – kompozytor i producent – który ma na swoim koncie chociażby 300, Strażników Galaktyki czy Punishera. Współtworzył także dwie płyty Marylina Mansona: The Pale Emperor oraz Heaven Upside Down. Bates zebrał wszystko do kupy i wyprodukował Dark Nights: Death Metal Soundtrack, pierwszą płytę inspirowaną komiksową serią.

„Dark Nights: Death Metal” - płyta inspirowana komiksową serią już dostępna
Death Nights: Death Metal Soundtrack – okładka płyty

Death Nights: Death Metal Soundtrack już dostępne

Jak można wnioskować po tytule samej serii, album utrzymany jest w raczej cięższych klimatach. Fani metalu, hard rocka, industrialnego rocka czy nawet rapu znajdą tu coś dla siebie. Taka płyta nie mogła obyć się bez udziału plejady gwiazd, toteż na DN:DMS usłyszymy chociażby Mastodon, Chelsea Wolfe, Grega Puciato z zespołu The Dillinger Escape Plan, wokalistę Deftones Chino Moreno, zespół HEALTH czy Denzela Curry’ego. Tak prezentuje się cała tracklista:

 1. Mastodon – Forged By Neron
 2. Chelsea Wolfe – Diana
 3. HEALTH, Tyler Bates – ANTI-LIFE (feat. Chino Moreno)
 4. Maria Brink, Tyler Bates – Meet Me In Fire (feat. Andy Biersack)
 5. Grey Daze – Anything, Anything
 6. Rise Against – Broken Dreams, Inc.
 7. Manchester Orchestra – Never Ending
 8. Denzel Curry, PlayThatBoiZay – Bad Luck
 9. Carach Angren – Skull With A Forked Tongue
 10. Starcrawler – Good Time Girl
 11. GUNSHIP, Tyler Bates – Berserker (feat. Dave Lombardo)
 12. Greg Puciato, Tyler Bates, Gil Sharone – Now You’ve Really Done It
 13. Show Me the Body – Stone Cold Earth
 14. IDLES – Sodium
 15. Soccer Mommy – Kissing In The Rain

HEALTH, Tyler Bates – ANTI-LIFE (feat. Chino Moreno)[Dark Nights: Death Metal Soundtrack]

Normą jest wydawanie płyt inspirowanych filmami, serialami czy grami. Inaczej sprawa ma się z komiksami. Miniseria Dark Nights: Death Metal doczekała się swojej własnej składanki. Album jest już dostępny zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej. Ale jak to, płyta o komiksie? Dark Nights: Death Metal to krótka, siedmiozeszytowa seria ze stajni DC Comics autorstwa […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →