The Cassino zapowiadają debiutancki album singlem “Delta”


18 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Cassino powracają i to z całą płytą! Na nią jeszcze chwilę poczekamy, ale już teraz zespół podzielił się zwiastującym ją singlem Delta.

The Cassiono zapowiadają swój długogrający debiut

Pierwszy długogrający album od trójmiejskiej grupy The Cassiono w końcu nadchodzi, a jego premiera zbliża się coraz większymi krokami! Po świetnie przyjętych EPkach The Cassino, Zimy oraz ostatniej, wydanej już pod szyldem wytwórni FONOBO Label, Glass and Styrofoam, czas na pełnoprawny debiut tego czarującego, indie rockowego tria, tworzonego przez Huberta Wiśniewskiego (wokal, gitara), Michała Badeckiego (bas) i Piotra Dawidka (perkusja).

Zobacz również: Słuchamy „Glass and Styrofoam”, nowej EPki od The Cassino, sprawdźcie!

Debiutancki longplay The Cassino ukaże się w tym roku – to jest pewne. Jak na razie to jednak jedyne informacje, jakie znamy na temat premiery tego wydawnictwa. Żeby podgrzać nieco atmosferę oczekiwania, zespół podzielił się dość enigmatycznym utworem zapowiadającym swój nadchodzący album.

The Cassino Delta
The Cassino, fot. Wiktor Franko

The Cassino z nietypowym singlem Delta

Jak sami członkowie piszą na swoim Facebooku: to nie jest typowy singiel. Charakteryzujący się mocnym, gitarowym uderzeniem kawałek Delta pozostawia bowiem spory niedosyt. Z drugiej strony, nie ma chyba nic lepszego w oczekiwaniu na płytę, niż właśnie ten niedosyt.

Singlowi towarzyszy równie nietypowy teledysk nagrany na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku na tle rzeźb Rozbitkowie Czesława Podleśnego. Obserwujemy w nim lidera grupy, Huberta Wiśniewskiego, który na pierwszych akordach utworu wchodzi w kadr, staje na samym jego środku, między wspomnianymi rzeźbami, trwa tak niemal nieruchomo przez cały utwór i schodzi z wizji dopiero po wybrzmieniu ostatnich dźwięków kawałka.

The Cassino Delta
The Cassino, fot. Wiktor Franko

Sam Hubert komentuje najnowszy singiel zespołu:

Słowo “delta” występuje tutaj jako ujście rzeki. Miejsce docelowe, ostateczność, do której zmierzamy. Jest metaforą końca małego etapu i jednocześnie początku większego. Porównywanie życia do rzeki wydaje mi się niezwykle prawdziwe, bardzo je lubię.

The Cassino – Delta, zobacz teledysk!

The Cassino powracają i to z całą płytą! Na nią jeszcze chwilę poczekamy, ale już teraz zespół podzielił się zwiastującym ją singlem Delta. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? The Cassiono zapowiadają swój długogrający debiut Pierwszy długogrający […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →