The Killers i Bruce Springsteen nagrali nową wersję utworu „A Dustland Fairytale”


17 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Wyjątkowy duet! Grupa The Killers i Bruce Springsteen połączyli swoje muzyczne siły. Tak powstała zupełnie nowa wersja utworu amerykańskiej grupy – A Dustland Fairytale.

O tym jak A Dustland Fairytale zyskało nowe życie, czyli The Killers i Bruce Springsteen w niezwykłym duecie

Ponoć do tej współpracy musiało dojść prędzej czy później, bowiem zarówno The Killers, jak i Bruce Springsteen nigdy nie kryli tego, że są swoimi wzajemnymi fanami. Artyści postanowili przypieczętować to obustronne uwielbienie wyśmienitą współpracą, do której doszło na początku zeszłego roku.

Gdy nad światem rozprzestrzeniły się ciemne, pandemiczne chmury, lider amerykańskiej grupy rockowej, Brandon Flowers, dostał tajemniczego smsa. Jak się okazało – od samego Bruce’a Springsteena. Jakiś czas później artyści spotkali się na bardziej artystycznym podłożu, a efektem ich muzycznej kolaboracji jest zupełnie nowa wersja ważnego dla Flowersa utworu A Dustland Fairytale, który zasilił trackilstę albumu Day & Age z 2008.

The Killers i Bruce Springsteen Dustland
The Killers i Bruce Springsteen – „Dustland”, okładka singla

Brandon Flowers o ważnej lekcji, którą dostał od Bruce’a Springsteena

O kulisach tej niezwykłej współpracy Brandon opowiedział w social mediach zespołu The Killers, dzieląc się wyjątkowo osobistą i poruszającą historią.

29 luty 2020
Terminal JFK 2
Miejsce docelowe: Salt Lake City, Utah

Jestem trochę bardziej zaniepokojony dzisiejszym lotem niż zwykle. Universal właśnie wysłał ostrzegawczego e-maila do wszystkich artystów: „Kontynujecie promocję NA WŁASNE RYZYKO”. Nowy wirus uniemożliwia promocję naszego najnowszego i najwspanialszego albumu – Imploding the Mirage. Jesteśmy strasznie dumni z tej płyty i nie możemy się doczekać, aż świat będzie mógł poczuć jej energię. Jednak to, co miało oznaczać start rakiety i trzęsienie stadionów, zostało nagle zatrzymane. Jest jeszcze dużo czasu przed wejściem na pokład, więc kupuję burgera u Wendy’s i dzwonię do Tany. Jest podekscytowana tym, że jej mąż wróci do domu wcześniej. Muszę być szczery – mi też trochę ulżyło, że wracam wcześniej do domu.

W międzyczasie gdy szukałem swojej bramy, zacząłem dostawać smsy z numeru, którego nie mam zapisanego w telefonie. „Oglądam Glastonbury. Staliście się niesamowitym zespołem, mój bracie! Uwielbiam ten złoty garnitur! Pewnego dnia musimy nagrać razem Dustland”. Podpisane przez: „Bruce”.
Teraz mam 3 opcje:
1. Jakiś zimnokrwisty potwór płata mi okrutne figle.
2. To Bruce Hornsby. Ale nie rozmawiałem z nim od 2015 roku.
lub
3. To naprawdę Bruce Springsteen (zapomniałem wpisać obu numerów Bruce’a do tego telefonu).

Wygooglowałem więc numer kierunkowy. Pochodzi z Freehold w New Jersey, ale nadal nie jestem przekonany. Piszę więc do Evana (syn Bruce’a i Patti, który został moim kumplem) i otrzymuję weryfikację, że to faktycznie numer jego staruszka.

Potem był Covid. Było nam przykro, że nie udało nam zagrać trasy koncertowej, ale cieszyliśmy się, że mogliśmy wypuścić Imploding the Mirage jako pewnego rodzaju pocieszenie. Oto co robimy i oto co mamy do zaoferowania. Radosny album o jedności i wytrwałości. Nasza interpretacja obiecanego światła, które żyje poza granicą smutku.

Zawsze starałem się znaleźć i odzwierciedlić to nieuchwytne światło w moich utworach. To cecha, którą odziedziczyłem po mojej matce, Jean. Zmarła na guza mózgu w 2010 roku w wieku 64 lat… Sześćdziesiąt cztery! W przyszłym tygodniu kończę 40 lat i zaczynam sobie uświadamiać, jaka była młoda. Zbyt młoda. Była żoną mojego ojca Terry’ego przez 44 lata. Dustland został napisany w trakcie jej walki z rakiem. To była próba lepszego zrozumienia mojego taty, który czasem jest dla mnie tajemnicą. Sposób na przeżycie żałoby po śmierci mojej mamy. Uhonorowanie ich poświęcenia i próba dostrzeżenia tego, jak silna musiała być ich miłość. To była moja terapia. Moje oczyszczenie.

I tutaj wchodzi Bruce. Zanim naprawdę zostałem jego fanem, byłem zaangażowany robieniem wszystkiego w wymiarze stadionowym. Wszystko było większe niż życie. Na pewno większe niż życie Jeannie i Terry’ego Flowers. Ale Bruce napisał wiele o ludziach takich jak moi rodzice i znalazł mnóstwo piękna w innych niewidzialnych ludzkich nadziejach i marzeniach. Ich walki i porażki.

Jestem mu wdzięczna za otwarcie mi tych drzwi. Jestem wdzięczny rodzicom za przykład, jaki mi dali.. A teraz dowiedz się czegoś nowego o swoim tacie, uściskaj mamę i, na miłość boską, posłuchaj Bruce’a Springsteena.

The Killers – Dustland feat. Bruce Springsteen

Zobacz również: Nowy album The Killers jest już gotowy

Wyjątkowy duet! Grupa The Killers i Bruce Springsteen połączyli swoje muzyczne siły. Tak powstała zupełnie nowa wersja utworu amerykańskiej grupy – A Dustland Fairytale. O tym jak A Dustland Fairytale zyskało nowe życie, czyli The Killers i Bruce Springsteen w niezwykłym duecie Ponoć do tej współpracy musiało dojść prędzej czy później, bowiem zarówno The Killers, […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →