kadr z teledysku „Humankind”

Chris Martin z Coldplay je tylko jeden posiłek dziennie. Zainspirował go Bruce Springsteen

Obserwuj nas na instagramie:

Ta ciekawa informacja wypłynęła w ostatnim odcinku cotygodniowego podcastu Conan O’Brien Needs A Friend, który prowadzi znany gospodarz telewizyjny i komik.

Drugi po Bono

Martin to nie tylko aktywnie działający od ponad ćwierć wieku muzyk i wokalista jednego z najpopularniejszych zespołów na świecie, który sprzedał w karierze już ponad 50 milionów płyt. To także celebryta, filantrop, zaangażowany w sprawy świata ekolog, aktywista na rzecz dbania o słuch oraz chyba jedyna osoba, która mogłaby przejąć po Bono pałeczkę na stanowisku „muzyczny przywódca wolnego świata”.

Najseksowniejszy wegetarianin

Czy o czymś zapomnieliśmy? Tak – lider Coldplaya znany jest także ze zdrowego trybu życia, uprawiania jogi i niejedzenia mięsa (nadany przez PETA tytuł Najseksowniejszego Wegetarianina 2005 roku do czegoś zobowiązuje). Jakiś czas temu głośno było także o jego stosowanych raz na tydzień głodówkach, podczas których przez cały dzień nie jadł nic. Teraz okazuje się, że po części postanowił mocno zredukować jedzenie także w pozostałe dni, choć do Stachursky’ego i jego bretarianizmu sporo mu jeszcze brakuje.

Chris Martin Coldplay
fot. materiały promocyjne

Martin bez kolacji

Sprawa wyszła podczas podcastu Conana O’Briena. Gospodarz zapytał Martina o to, jak się czuje, kiedy ma możliwość spotykania swoich idoli. „Możesz jadać kolacje z artystami, których słuchałeś w dzieciństwie i na nich się wychowałeś. Ciekawy jestem, czy takie osoby, jak Paul McCartney, Bono lub Michael Stipe dają ci jakieś rady?”. Muzyk odpowiedział na to pytanie w dość zaskakujący sposób, zanosząc się jednocześnie śmiechem:

Zacznijmy od tego, że nie jadam już kolacji. Przestałem jadać po 16:00, a nauczyłem się tego… jedząc w zeszłym roku obiad z Bruce’em Springsteenem. (…) I tak byłem wtedy na ścisłej diecie. Ale zauważyłem wtedy, że Bruce wygląda na jeszcze bardziej wysportowanego ode mnie, a jego żona Patti zasugerowała, że spożywa on tylko jeden posiłek dziennie. Pomyślałem wtedy: cóż, czas zacząć moje kolejne wyzwanie.

Czy to dobry pomysł?

Przy całym szacunku do Martina – czy jedzenie tylko raz dziennie to na pewno dobry pomysł? Co prawda ostatnio pojawiają się naukowe teorie podważające lansowany od lat przez dietetyków trend, sugerujący, że złotym środkiem jest 5 mniejszych posiłków dziennie, ale lider Coldplay nie wyjawił, co dokładnie je i w jakich ilościach. Zakładamy, że 46-letni muzyk ma dostęp do prywatnego kucharza, który jest w stanie przygotować dla niego pełny, zbilansowany posiłek pokrywający całodzienne zapotrzebowanie energetyczne. Wielu z nas, którzy postanowią pójść w jego ślady i jeść tylko raz dziennie, może zrobić sobie krzywdę.

Całej rozmowy Conana O’Briena i Chrisa Martina można posłuchać (a nawet obejrzeć) poniżej:

Ta ciekawa informacja wypłynęła w ostatnim odcinku cotygodniowego podcastu Conan O’Brien Needs A Friend, który prowadzi znany gospodarz telewizyjny i komik. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →