fot. Euan Cherry

Coldplay był bliski odwołania trasy koncertowej promującej „Music of the Spheres”. Co było przyczyną?


07 września 2022

Podziel się newsem:

Chris Martin wyznał, że trwająca obecnie trasa koncertowa zespołu Coldplay prawie została odwołana. Co było tego przyczyną?

Coldplay kontra problemy finansowe

Coldplay jest obecnie w trasie koncertowej promującej wydany w ubiegłym roku krążek Music of the Spheres. Niewiele jednak brakowało, a Brytyjczycy nigdzie by nie pojechali. Dlaczego?

Nie spinało nam się to finansowo. Było to bardzo stresujące i przydarzyło się to pierwszy raz w historii istnienia Coldplay. Był taki moment, kiedy po prostu nie mogliśmy ruszyć w trasę ze względu na kwestie finansowe. Na szczęście zostaliśmy uratowani i otrzymaliśmy pomoc. Musieliśmy tylko pozmieniać parę rzeczy. Próbowaliśmy na tej trasie wielu nowinek: jedne wypaliły, a inne nie. Cieszymy się z tego, że udało nam się to pociągnąć. Odnieśliśmy nieco strat, ale to normalne

– zdradził frontman zespołu, Chris Martin.
Coldplay był bliski odwołania trasy koncertowej promującej „Music of the Spheres”
Coldplay / Facebook

Ekologia przede wszystkim

Music Of The Spheres World Tour jest w pewien sposób przełomową dla Coldplay trasą koncertową, gdyż zespół postawił na ekologię. Brytyjczycy chcą przede wszystkim zmniejszyć ślad węglowy o połowę w stosunku do poprzedniej trasy koncertowej, która odbywała się w latach 2016-2017. Zapewnić mają to instalacje fotowoltaiczne generujące energię odnawialną, które panowie wożą ze sobą. Panele instalowane są w miejscach koncertów. Pomagać mają w tym także kinetyczne rowery zasilane przez fanów, a także kinetyczna podłoga, gdzie to właśnie widzowie generują energię.

Granie na żywo i nawiązywanie kontaktów z ludźmi to w końcu powód, dla którego istniejemy jako zespół. Planowaliśmy tę trasę od lat i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością grania piosenek z całego okresu, który spędziliśmy razem.

Jednocześnie jesteśmy bardzo świadomi, że planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Spędziliśmy więc ostatnie dwa lata na konsultacjach z ekspertami ds. środowiska, aby ta trasa była jak najbardziej zrównoważona i, co równie ważne, aby wykorzystać jej potencjał do popychania spraw naprzód. Nie uda nam się zrobić wszystkiego dobrze, ale zobowiązujemy się robić wszystko, co w naszej mocy, a także dzielić się tym, czego się uczymy. To proces, który wciąż trwa i jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową pomoc.

Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli zechcecie przyjść na koncert i śpiewać z nami

– mówił zespół Coldplay.

Coldplay x Selena Gomez – Let Somebody Go

Chris Martin wyznał, że trwająca obecnie trasa koncertowa zespołu Coldplay prawie została odwołana. Co było tego przyczyną? Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →