fot. Marcin Bąkiewicz / Interia Muzyka

To będzie wydarzenie roku! Coldplay ponownie zagra koncert w Polsce


13 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Szykuje nam się poważna kandydatura do muzycznego wydarzenia 2022 roku. Nasz kraj ponownie odwiedzi zespół Coldplay, który zagra swój solowy koncert na stadionie PGE Narodowy. Sprawdźcie szczegóły!

Ogłoszenia koncertowe na 2022 rok. Wracają ulubieńcy polskiej publiczności

Zaczyna nam się zagęszczać miejsce w koncertowym kalendarzu na 2022 rok, a do puli dołączają coraz to większe nazwy! Po podwójnych koncertach Shawna Mendesa i Eda Sheerana, Dua Lipie, Jessie Ware i wielu innych nazwiskach, czas na kolejne mocne ogłoszenie.

Zobacz również: Ed Sheeran wraca z koncertem na PGE Stadion Narodowy

Coldplay – koncerty z najwyższej półki

Nie da się ukryć, że na ten powrót czekaliśmy z wypiekami na twarzy. Można bowiem mieć sporo wątpliwości, co do fonograficznej kondycji zespołu Coldplay, jednak nie można im odmówić genialnej formy koncertowej, co udowodnili chociażby w 2017 roku, podczas swojego ostatniego koncertu w Polsce. Brytyjczycy przyjechali do nas wtedy z trasą A Head Full Of Dreams, która okazała się ogromnym, globalnym sukcesem. Artyści po raz pierwszy zagrali wtedy na stadionie PGE Narodowy i zaprezentowali swoim polskim fanom show z najwyższej półki, jeśli chodzi o produkcje koncertowe. Kto był, ten wie, że trudno to opisać słowami. Na szczęście podczas tej trasy muzykom towarzyszyły kamery, które skrupulatnie uwieczniały kolejne jej przystanki, dzięki czemu chwilę po zakończeniu trasy A Head Full Of Dreams otrzymaliśmy wyjątkowy album z zapisem wideo tych koncertów.

Coldplay – Viva La Vida (na żywo z trasy A Head Full Of Dreams), zobacz!

Music Of The Spheres World Tour – Coldplay ogłasza koncerty na 2022 rok

Byliście na tym koncercie i nie raz wracaliście do niego pamięcią, myśląc, że chętnie ożywilibyście znów te wspomnienia? Zdaje się, że okazja ku temu nadarzy się już niedługo! Zespół Coldplay przygotowuje się właśnie do ogłoszenia swojej nadchodzącej, przyszłorocznej trasy koncertowej po całym świecie, która ma być czymś na wzór tej z okresu od 2015 do 2017 roku, ale z jeszcze większym efektem “WOW”!

Coldplay koncert w Polsce 2022 PGE Stadion Narodowy bilety
Coldplay – Music Of The Spheres World Tour

Jak na razie grupa wodzi swoich fanów za nos. W wielu miastach na całym świecie pojawiły się billboardy zapowiadające przyszłoroczną trasę zespołu. Nietrudno się domyślić, że to właśnie te miejsca Coldplay odwiedzi w 2022 roku.

Jeden ze wspomnianych billboardów pojawił się również w Polsce, a dokładnie w Warszawie. Jego nagranie dodała na swoim facebookowym profilu agencja Live Nation Polska, a udostępnił je fanpage PGE Narodowego. Chyba nie trzeba więcej tłumaczyć…

Coldplay ponownie zagra koncert na PGE Narodowym? Wszystko na to wskazuje!

Wszystko jest już niemal jasne. Zespół Coldplay wróci do Polski w 2022 roku i ponownie zagra na stadionie PGE Narodowy w ramach międzynarodowej trasy promującej ich najnowszy, nadchodzący album – Music Of The Spheres, którego premiera będzie miała miejsce już w najbliższy piątek, 15 października 2021 roku. Pozostaje tylko pytanie – kiedy? Datę polskiego koncertu Coldplay poznamy wraz z oficjalnym ogłoszeniem przyszłorocznej trasy zespołu. To pojawi się na stronie internetowej grupy w czwartek, 14 października o godzinie 14:00.

Coldplay w Polsce w 2022 roku. Opaski Xylobands i scena 360 stopni?

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej trasie koncertowej i przyszłorocznym, polskim koncertem Coldplay? Przede wszystkim – nowej muzyki! Od 2015 roku w dyskografii zespołu pojawiły się dwa nowe tytuły – ostanie Everyday Life oraz nadchodzące Music of The Spheres, zatem setlista z pewnością zostanie mocno odświeżona. Co więcej, na nadchodzących koncertach Brytyjczyków ponownie nie zabraknie świecących opasek Xylobands, które były ważnym elementem trasy A Head Full Of Dreams. Taką opaskę, która była skonfigurowana z tym co działo się na scenie otrzymywał każdy uczestnik koncertu. Opaski w trakcie utworów zmieniały kolory i częstotliwość świecenia dzięki czemu każdy uczestnik mógł poczuć się namacalną częścią show, które w pewien sposób współtworzył.

Po powyższym filmie opublikowanym przez Jasona Reglera, twórcę opasek Xylobands, internauci zaczęli spekulować na temat tego czy scena podczas najnowszych koncertów Coldplay nie będzie miała 360 stopni. Mieliśmy już U2, będziemy mieli Eda Sheerana, to czemu nie Coldplay? Jesteśmy jak najbardziej na tak!


AKTUALIZACJA: Znamy datę koncertu Coldplay w Polsce – bilety

Nie mogło być inaczej! Polska faktycznie znalazła się na oficjalnej rozpisce trasy koncertowej Music Of The Spheres World Tour. Zespół Coldplay wróci na PGE Narodowy już 8 lipca 2022 roku! Regularna sprzedaż biletów na koncert wystartuje w piątek, 22 października godz. 10:00. Dodatkowo zespół zabierze ze sobą wyjątkowy support. Przed Coldplay zagra bowiem H.E.R., z kolei w innych miastach na trasie, grupie będzie towarzyszyło trio London Grammar.

Coldplay koncert w Polsce 2022
Coldplay – koncert w Polsce 2022

Coldplay zagra koncerty napędzane w całości energią odnawialną

Music Of The Spheres World Tour będzie trasą niskoemisyjną i przyjazną środowisku, a każdy z koncertów będzie w 100% zasilany energią odnawialną, co oznacza również, że jeden sprzedany bilet, to jedno zasadzone drzewo. Więcej szczegółów dotyczących tej koncepcji i związane z nią zobowiązania zespołu znajdziecie tutaj.

Granie na żywo i nawiązywanie kontaktów z ludźmi to w końcu powód, dla którego istniejemy jako zespół. Planowaliśmy tę trasę od lat i jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością grania piosenek z całego okresu, który spędziliśmy razem.
Jednocześnie jesteśmy bardzo świadomi, że planeta stoi w obliczu kryzysu klimatycznego. Spędziliśmy więc ostatnie dwa lata na konsultacjach z ekspertami ds. środowiska, aby ta trasa była jak najbardziej zrównoważona i, co równie ważne, aby wykorzystać jej potencjał do popychania spraw naprzód. Nie uda nam się zrobić wszystkiego dobrze, ale zobowiązujemy się robić wszystko, co w naszej mocy, a także dzielić się tym, czego się uczymy. To proces, który wciąż trwa i jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową pomoc.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, jeśli macie ochotę przyjść na koncert i śpiewać z nami

– mówi sam zespół.

Nie może Was tam zabraknąć!

Szykuje nam się poważna kandydatura do muzycznego wydarzenia 2022 roku. Nasz kraj ponownie odwiedzi zespół Coldplay, który zagra swój solowy koncert na stadionie PGE Narodowy. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →