Dua Lipa, Martin Garrix i Jessie Ware i inni wystąpią na Open’er Festival 2022


29 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Najpierw Dua Lipa, później Martin Garrix, teraz Jessie Ware! Artyści już w przyszłym roku odwiedzą Polskę i wystąpią na Open’er Festival 2022 w Kosakowie. A to przecież nie koniec ogłoszeń od Alter Artu. Przyszłoroczna edycja już teraz zapowiada się bardzo interesująco.

Dua Lipa odmieniła oblicze popu

Artystka ma na koncie dopiero dwa albumu, ale era Future Nostalgii wywidnowała ją na sam szczyt światowej, popowej śmietanki. Nic zresztą dziwnego. Jej debiut był dobry, miał swoje przebłyski, które pozwoliły wokalistce na systematyczne wzmacnianie swej marki, ale jej drugi krążek… Nie będę się wzbraniać przed nazwaniem go popowym objawieniem. Dua Lipa zaliczyła ogromny progres właściwie biorąc pod uwagę całą pulę jej działalności. Jej wokalny warsztat zadziwił po tych trzech latach przerwy, no i same performance’y, którymi promowała krążek zachwycały choreograficznie oraz wizualnie.

Przeczytaj: Nostalgia w rytmie disco – recenzja albumu „Future Nostalgia” Dua Lipy

Future Nostalgia była najczęściej słuchanym przeze mnie albumem w 2020 roku, chociaż pop nie jest moim pierwszym wyborem, a sama Dua Lipa również nie należała do grona artystów, na których uważnie zawiesiłam swe oko. Jej ostatnia płyta sporo zmieniła – także pod względem kulturowej minimalizacji popu. To działo się od lat, ale wydanie Future Nostalgii zdaje się być punktem granicznym. Technicznie, jakościowo – to nadal jest obiektywnie dobra muzyka.

Dua Lipa – Hallucinate (Official Music Video), posłuchaj singla

Dua Lipa na wyciagnięcie ręki

Dzień jest już ustawiony, od kiedy na social mediach Open’er Festival pojawiła się informacja, że Dua Lipa jest kolejną headlinerką wydarzenia. Co prawda, zmniejsza to nieco szanse na jej solowy, stadionowy koncert w Polsce, lecz jednocześnie jest niepowtarzalną okazją, by zobaczyć artystkę na żywo. Jeśli pamięć mnie nie myli, wokalistka ostatni raz występowała w naszym kraju podczas Orange Warsaw Festival w 2018 roku. Prawie cztery lata – ten koncert zdecydowanie będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem.

Artystka wystąpi na Open’er Festival 2022 1 lipca i zagra oczywiście na Orange Main Stage.

Dua Lipa Open'er Festival 2022
fot. Open’er Festival

Jessie Ware: sensualna alternatywa na Open’er Festival

Dzień zaczął się dobrze – i faktycznie, jest coraz lepiej. Alter Art zdradził nazwisko kolejnej gwiazdy, która wystąpi na Open’er Festival 2022, a jest nią Jessie Ware. Artystka pod koniec czerwca 2020 wydała album What’s Your Pleasure, który totalnie rozgromił alternatywną konkurencję. Elektroniczny, jednocześnie nowoczesny i oldchoolowy, muzycznie bardzo obfity, pokrzepiająco estetyczny. Bez żadnych gierek: ta płyta to seks. Piękna, drapieżna, balansująca na granicy pomiędzy brakiem oddechu a wdechami tak szybkimi, że zagłuszającymi rytm serca. Trzeba jej słuchać w całości, pozwolić, by rozchodziła się falowo, doświadczać jej nieśpiesznie, w tempie stosownym do własnej przyjemności. Nie tylko tytułowy numer jest pełen rozkoszy, powtarzam: cały album dostarcza rozedrganej ekstazy.

Co więcej, także specjalna edycja płyty – What’s Your Pleasure? (The Platinum Pleasure Edition) jest równie satysfakcjonująca. Bez nadmiaru, bez przesady. Trzydzieści minut, jeszcze raz, runda druga. Hot.

Jessie Ware – Hot N Heavy

Jessie Ware zagra na Open’er Festival 2022 ostatniego dnia wydarzenia, 2 lipca na Orange Main Stage.

Jessie Ware Open'er 2022
fot. Open’er Festival

Martin Garrix to pewniak na Open’er Festival 2022

I to jest wiadomość! Dwie wokalistki oraz DJ – Open’er Festival nie żałuje sobie i ogłasza prawdziwe międzynarodowe gwiazdy. Line-up przyszłorocznego wydarzenia już na ten moment prezentuje się naprawdę obiecująco. I zdecydowanie wynagradza te dwa lata bez pełnowymiarowego festiwalu. Kolejnym ogłoszeniem Alter Artu jest Martin Garrix. Producentowi i DJ-owi nie brakuje w Polsce fanów, a on sam doskonale wie, jak rozkręca się imprezy.

Jego występ zamknie trzeci dzień Opene’era na Main Stage’u. Martin Garrix zagra w Gdyni w 1 lipca 2022 roku. Szykujcie się na niezapomniany, elektroniczny set i mocny piątkowy finał!

Martin Garrix Open'er Festival 2022
fot. Open’er Festival

Nowi artyści na Alter Stage

Do line-upu Open’er Festival 2022 dołączają również: Jehnny Beth, Sons Of Kemet, Moses Sumney i Pillow Queens. Artyści reprezentują rozmaite gatunki muzyczne – od nowej fali jazzu po rock.

Open'er Festival 2022

Poprzednio ogłoszonym headlinerem wydarzenia był zespół Imagine Dragons, a wraz z nim do line-upu dołączyli również Sylvan Esso, FLOHIO, Inhaler oraz Iceage. Artyści zasilili skład Alter Stage.

Przeczytaj: Imagine Dragons wracają do Polski! Będą gwiazdami jednego z festiwali

Open’er Festival 2022 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Nie możecie tego przegapić!

Najpierw Dua Lipa, później Martin Garrix, teraz Jessie Ware! Artyści już w przyszłym roku odwiedzą Polskę i wystąpią na Open’er Festival 2022 w Kosakowie. A to przecież nie koniec ogłoszeń od Alter Artu. Przyszłoroczna edycja już teraz zapowiada się bardzo interesująco. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →