BTS i Coldplay łączą siły w kawałku “My Universe”


14 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

BTS i Coldplay wydadzą wspólną piosenkę. Kawałek My Universe ma ukazać się na najnowszym albumie brytyjskiego zespołu.

Nadchodzący album Coldplay Music of the Spheres zaświecił jaśniej dzięki gwiazdom, które zostały zaproszone do współpracy. Chodzi o koreańską mega-grupę BTS, która pojawi się w jednym z utworów. My Universe będzie dwujęzycznym kawałkiem, napisanym przez BTS i Coldplay, a wyprodukowanym przez Maxa Martina. Piosenka to trzeci już singiel, promującym album brytyjskiego zespołu. W maju ukazało się Higher Power, a w lipcu ponad dziesięciominutowy kawałek Coloratura. Nowa płyta zostanie wydana w połowie października, ale wspólną piosenkę BTS i Coldplay usłyszymy już 24 września.

Coldplay - "Music of the Spheres", okładka
Coldplay – “Music of the Spheres”, okładka

Kolejne spotkanie BTS i Coldplay

Pierwsze skrzyżowanie dróg BTS i Coldplay nastąpiło jeszcze w marcu. K-popowa grupa zagrała wtedy koncert w ramach MTV Unplugged, w czasie którego wykonała cover Fix You. Brytyjski kwartet odpowiedział tweetem, pisząc po koreańsku piękne. Miesiąc później, pracownik lotniska Incheon, opublikował w Internecie zdjęcie autografu Chrisa Martina. Fotografia obiegła Internet, a wraz z nim rozgorzały plotki o rzekomej wizycie frontmena grupy w Korei Południowej. Jedna z najpopularniejszych teorii mówiła, że celem podróży jest potencjalna współpraca BTS i Coldplay. Już w czerwcu wyciekł kilkusekundowy fragment piosenki, w której słychać głosy Jungkooka i Chrisa Martina. Żadna ze stron nie potwierdziła współpracy, choć wokalista Coldplay ciepło wypowiadał się o potencjalnym collabie i koreańskim zespole.

Chris Martin przeprowadza wywiad z BTS

To jednak nie koniec współpracy obu zespołów, ponieważ na YouTube opublikowano rozmowę koreańskiego boys bandu i frontmana Coldplay. Wywiad jest elementem promocji nowej wersji teledysku do Permission to Dance, zawierającego filmiki nakręcone w przez fanów. W czasie rozmowy, zespół poruszył m.in. kwestię swojego globalnego sukcesu, zaangażowania fanów w challange’a do ostatniego hitu, czy po prostu radości z tańca.

BTS i Coldplay wydadzą wspólną piosenkę. Kawałek My Universe ma ukazać się na najnowszym albumie brytyjskiego zespołu. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Nadchodzący album Coldplay Music of the Spheres zaświecił […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →