Coldplay powraca do przebojowego popu. Singiel „Higher Power” już jest

Obserwuj nas na instagramie:

Wyczekiwany, nowy singiel od Coldplay, Higher Power już jest! Towarzyszyła mu niecodzienna premiera, która odbyła się w kosmosie. Posłuchajcie utworu i zobaczcie rozmowę zespołu z astronautą, Thomasem Pesquetem.

Nowy stary Coldplay. Zespół Chrisa Martina powraca do popu

No i wrócili! Właśnie ukazał się długo wyczekiwany, nowy singiel od brytyjskiej grupy Coldplay, którym zespół rozpoczyna nowy etap w swojej karierze. Po tak zaangażowanej, międzynarodowej akcji promocyjnej, oczekiwania wobec nadchodzących nowości od Coldaply urosły bardzo wysoko, jednak chyba nie do końca zostały zaspokojone.

Coldplay Higher Power
Coldplay, fot. Dave Meyers

Okazuje się bowiem, że nowy Coldplay wcale nie jest jednak taki nowy. W przebojowym kawałku Higher Power, który z pewnością hitem się stanie, grupa powraca do swojej popowej odsłony z czasów krążka A Head Full Of Dreams. Nie ukrywam swojego zawodu tym faktem, zwłaszcza po ostatnim, ambitnym albumie Everyday Life, gdzie zespół Chrisa Martina wrócił do czasów swojej muzycznej świetności.

Zobacz również: „Nigdy nie słyszałam tak zróżnicowanej płyty” – recenzja albumu Coldplay – „Everyday Life”

Higher Power z pewnością sprawdzi się na stadionach i świetnie poradzi sobie na radiowych listach przebojów. I choć wiem, że zwolenników takiego Coldplaya jest równie wielu, co tych z obozu: „kiedyś to był Coldplay”, brakuje mi w tych hitach Brytyjczyków surowych i odartych z blichtru emocji, którymi przecież swego czasu podbili nasze serca.

Higher Power – posłuchaj nowego singla od Coldplay

Nowy singiel Coldplay i premiera w kosmosie

Nie można jednak w tym wszystkim odebrać muzykom rozmachu. Po stworzeniu Alien Radia i szyfrowaniu promocji swojego nowego singla wymyślonym alfabetem kaotyckim, Coldplay wystrzelił Higher Power w kosmos i to dosłownie.

Singiel doczekał się bowiem wyjątkowej, międzygalaktycznej premiery. Zespół w składzie Chris, Guy, Will i Jonny połączyli się z międzynarodową stacją kosmiczną, gdzie astronauta, Thomas Pesquet, po raz pierwszy odtworzył utwór Higher Power, tak, aby usłyszał go cały wszechświat.

Premiera została poprzedzona krótką rozmową zespołu z astronautą, który pokazał muzykom swój widok z okna na Ziemię z perspektywy stacji i opowiedział o życiu w kosmosie. Z kolei lider zespołu, Chris Martin, zapytany o swój najnowszy singiel Higher Power, odpowiada:

Myślę, że w tym momencie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat obcych, jako sposób opowiadania o tym, co myślimy o życiu na Ziemi. Łatwiej nam mówić o obcych niż o ludziach. Tak naprawdę to jedna wielka alegoria. Ten utwór opowiada o próbie odnalezienia astronauty w każdym z nas, czyli osoby, która może robić niezwykłe rzeczy.

Wyczekiwany, nowy singiel od Coldplay, Higher Power już jest! Towarzyszyła mu niecodzienna premiera, która odbyła się w kosmosie. Posłuchajcie utworu i zobaczcie rozmowę zespołu z astronautą, Thomasem Pesquetem. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →